Facebook Google+ Twitter

Baraki dla Obamy i "ofensywa władzy". Dni Gniewu Społecznego w Warszawie

„Czas działać! Zanim zostaniesz pozbawiony mieszkania, pracy, służby zdrowia, edukacji i środków do życia - pozbaw władzy tych, którzy do tego doprowadzili” - apelują organizatorzy protestu. W piątek i sobotę w Warszawie odbędą się Dni Gniewu Społecznego.

Plakat Dni Gniewu Społecznego w Warszawie / Fot. materiały prasowe organizatora„Bezkarność i arogancja urzędników osiąga coraz większe rozmiary. Nasila się zmasowany atak na prawa pracowników, lokatorów, studentów, pacjentów, bezrobotnych, imigrantów i wykluczonych poza nawias społeczeństwa” - czytamy na stronie polskich anarchistów, organizatorów akcji. Każdy, kto zgadza się z tą diagnozą, 27 i 28 maja w Warszawie będzie mógł wyrazić swój sprzeciw wobec podwyżek cen, łamania praw obywatelskich i lokatorskich oraz komercjalizacji edukacji.
Udział w demonstracjach zapowiedziało na Facebooku ponad 400 osób.

Organizowany przez anarchistyczny Związek Syndykalistów Polskich (ZSP) bunt zbiegnie się z wizytą Baracka Obamy. W związku z tym w piątek odbędzie się pikieta pod hasłem „Baraki dla Obamy”. Prezydentowi USA mają zostać zaprezentowane zdjęcia lokali komunalnych w Warszawie, albowiem - jak twierdzą inicjatorzy protestu - „Warszawy nie stać na inny rodzaj noclegu dla lokatorów bez tytułu prawnego, takich jak Obama”.

Wśród uczestników akcji krążą plotki o konkursie. Kto trafi prezydenta Obamę butem, w nagrodę otrzyma nową parę obuwia. W przypadku ataku jajkiem lub warzywem można liczyć na „kopę jaj z gospodarstwa ekologicznego” lub „wegańskie zamienniki”. Co polscy anarchiści mają przeciwko Barackowi Obamie? Sprzeciwiają się umieszczeniu bazy myśliwców F-16 w Polsce oraz wydobywaniu gazu łupkowego. Według protestujących, na wydobyciu, stanowiącym wielkie zagrożenie dla środowiska naturalnego, zarobią tylko amerykańskie korporacje.

Pikieta zaplanowana została na godz. 17, a odbyć się ma przed Pałacem Prezydenckim, mimo że Krakowskie Przedmieście ma być w tym czasie zamknięte. Władze stolicy mogą próbować zdelegalizować protesty. W oświadczeniu ZSP-Warszawa zapowiada, że to się jednak nie uda. „Nie oddamy ulic i policja będzie nas musiała usunąć siłą, jak kiedyś to robiło ZOMO. W prymitywny sposób stwarzane są pozory, że wszyscy w Polsce zgadzają się z militarystyczną i neoliberalną polityką służalczego rządu”. Nieco później rozpocznie się manifestacja Inicjatywy Stop Wojnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... RACJA ...
  • ... RACJA ...
  • 30.05.2011 22:52

.... RZĄDOWE SŁUGUSY JUŻ SIĘ ŁASZCZĄ PRZED AMERYKĄ I ICH PERFIDNYMI INTERESAMI W POLSCE ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.