Facebook Google+ Twitter

Barbara i Adam Podgórscy w Encyklopedii rozrywek umysłowych

Nasi autorzy Barbara i Adam Kazimierz Podgórscy w uznaniu zasług na niwie rozrywek umysłowych trafili na strony "Encyklopedii rozrywek umysłowych" w opracowaniu Krzysztofa Oleszczuka. Jedno z haseł jest im poświęcone.

I wyd.Encyklopedii / Fot. Album PodgórskichBarbara i Adam Kazimierz Podgórscy są autorami dwóch najpoważniejszych w tej chwili poradników szaradziarstwa: "Vademecum szaradzisty" wydanego w 1999 r. w Poznaniu
przez Kurpisz SA, oraz "Leksykonu terminów szaradziarskich i pokrewnych" (Gdynia 1994) poświęconego dzieciom - Annie i Markowi. Leksykon na 336 stronach zawiera prawie wszystko o krzyżówkach, szaradach i innych rozrywkach umysłowych w układzie alfabetycznym.

Ponadto są autorami dziesiątek artykułów przyczynkarskich na łamach czasopism szaradziarskich, laureatami Kryształowej Rozety przyznanej przez "Rozrywkę". Wkrótce ukażą się ich prace szaradziarskie poświęcone krzyżówkom, rebusom i szaradom w postaci e-booków. Pracują także nad poszerzoną i poprawioną wersja Vademecum szaradzisty.

II wyd. Encyklopedii / Fot. Album PodgórskichW swoich opracowaniach prezentują i tłumaczą nazwy rozmaitych zadań umysłowych, ich pochodzenie, podają warianty, cytują przykłady. Ogrom pracy to wynik zainteresowań trwających od lat 60. XX wieku.

Ich działalność na niwie rozrywek umysłowych znalazła uznanie w oczach łamaczy głowy i autora "Encyklopedii Rozrywek Umysłowych" - Krzysztofa Oleszczuka. Jedno z haseł jest poświęcone Barbarze i Adamowi Podgórskim. Jest to pierwsza encyklopedia tego typu nie mająca odpowiednika treściowego w skali światowej, a na pewno w Polsce. Stworzona została w oparciu na materiałach źródłowych i przynosi zupełnie nieznane fakty, materiały, ciekawostki i sensacje dotyczące rozrywek umysłowych.

Barbara i Adam Podgórscy / Fot. Album PodgórskichZawiera setki biogramów wybitnych postaci historycznych oraz współczesnych autorów łamigłówek i działaczy klubów szaradzistów. Są tam opisy wszystkich najpopularniejszych odmian łamigłówek. Przykłady krzyżówek, szarad, rebusów, anagramów, palindromów. Najciekawsze zabawy literowe i słowne. Ciekawostki, kurioza i rekordy. Poręczny w miarę format (B-5), ponad 2100 haseł, około 1500 ilustracji. 576 stron, twardą kolorowa okładkę, a w II wydaniu uzupełnienie o kolejne hasła i rysunki ( n704 strony).

O więcej informacji proszę dowiadywać się bezpośrednio u autora : telefonicznie 22 717 55 40,
mailem kreol1@poczta.onet.pl lub kreol1@o2.pl.
Zdjęcie okładki Leksykonu / Fot. Fot.Lesław AdamczykKartka z biogramem Podgórskich / Fot. AKPVademecum szaradzisty / Fot. AKP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Państwa Podgórskich , jak również dla Autora za materiał. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo Podgórscy są dla mnie wzorcem benedyktyńskiej pracowitości i sumienności autorskiej i dziennikarskiej zarazem.Po prostu dwa w jednym.Gratuluję i podziwiam.Od nich można się wiele nauczyć. że wspomnę o patriotyzmie wobec swojej małej Ojczyzny i wielu innych acz pozytywnych przypadłości.Chwała im za to.Za ich działalność gdybym mógł jest tylko jedna ocena : celująca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.