Facebook Google+ Twitter

Barbara i Jerzy Sthurowie pomagają chorym na raka

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-09 15:10

Jerzy Sthur w 2011roku dowiedział się, że ma nowotwór krtani. Lekarze dawali mu kilka miesięcy życia.Jednak nie poddał się chorobie. Podjął walkę i udało mu się pokonać raka. Teraz z żoną pomaga innym w Centrum Psychoonkologii w Krakowie.

Jerzy Sthur (zdjęcie ilustracyjne) / Fot. By Odessa International Film Festival [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Jerzy Stuhr - aktor i reżyser, jesienią 2011 roku trafił na leczenie do szpitala z powodu problemów z gardłem. Lekarze stwierdzili u niego raka krtani.

Mówi się, że diagnoza "rak", to wyrok śmierci. To najtrudniejsza chwila, bo po takich słowach nie chce się już żyć. Rak zabija, nie tylko ciało, ale przede wszystkim duszę. Bo żadne leki, diety, naświetlania nie pomogą, jeśli człowiek podda się chorobie. Samemu nie jest łatwo z nią walczyć. Potrzebne jest wparcie, które pomoże w tej walce.

Nowotwór nie zwala z nóg w jednej sekundzie. Chodzisz, pozornie nic się nie dzieje. Tylko to ukryte zagrożenie i powolne gaśnięcie. W takim stanie każdy promień nadziei się liczy - mówił Jerzy Sthur kilka lat temu w rozmowie z dziennikarką Newseeka.

Aktora w walce z chorobą wspierała rodzina, a przede wszystkim żona Barbara. Jerzy Sthur otrzymywał również listy od obcych osób z całej Polski, pełne ciepłych słów. Modlili się też za niego ludzie różnych wyznań.

W tej walce odniósł zwycięstwo i postanowił pomóc innym chorym na raka.

11 października br. otworzył pierwsze w Polsce specjalistyczne stacjonarne CENTRUM PSYCHOONKOLOGII oferujące wszechstronną pomoc chorym na nowotwory oraz ich rodzinom. Posłuchajmy więcej na ten temat.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.