Facebook Google+ Twitter

Barbara Kaznowska kandydatką w plebiscycie Twardy Orzech

Barbara Kaznowska, założycielka i prezes Fundacji Satoris, redaktor naczelna magazynu ulicznego WSPAK, została zgłoszona do plebiscytu Twardy Orzech.

Kolporterka Sabina, która po dwóch miesiącach sprzedaży magazynu WSPAK podjęła stałą pracę. / Fot. Fundacja SatorisFundacja Satoris została stworzona przez Barbarę Kaznowską w kwietniu ubiegłego roku. Misją instytucji jest zawodowa aktywizacja i integracja osób marginalizowanych i wykluczonych (szczególnie niepełnosprawnych, bezrobotnych, bezdomnych oraz migrantów) a także podnoszenie świadomości w dziedzinie aktywnych metod pomocy i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Od listopada 2008 fundacja wydaje magazyn uliczny WSPAK, którego redaktorem naczelnym jest pani Barbara. Magazyn promuje postawy obywatelskie, rozwój społeczności lokalnych, walkę z nałogami, alienacją społeczną, biedą. Ponadto zapewnia zajęcie i dochód wielu bezdomnym i bezrobotnym – organizuje szkolenia w zakresie technik sprzedaży, rozwoju osobistego i pracy zespołowej oraz zatrudnia ich jako sprzedawców. - Chcemy pokazywać, że można nie czekać, aż ktoś pomoże, ale wziąć życie we własne ręce i próbować zmieniać je na lepsze - mówiła Barbara Kaznowska w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Jedna z bezdomnych kolporterek: pani Zofia, mieszkanka noclegowni na ul. Żytniej 3 w Warszawie / Fot. Fundacja SatorisDziałalność Barbary Kaznowskiej i jej fundacji jest pionierska i potrzebna w Polsce. Rynek magazynów ulicznych nadal jest bardzo skromny, a problem bezrobocia oraz bezdomności - wciąż bardzo poważny.

Plebiscyt Twardy Orzech ma na celu wyłonienie osób ponadprzeciętnych. Rzeźbioną w srebrze i złocie statuetką, nagrodą Plebiscytu, wyróżniani w poprzednich latach byli m.in. Jerzy Owsiak, Anna Dymna (za osiągnięcia jej fundacji "Mimio wszystko"), Norman Davies, autor monumentalnych opracowań historii Polski, czy Ewa Błaszczyk, inicjatorka akcji "Budzimy do życia". Wiadomości24.pl wspólnie z Programem 1 Polskiego Radia prowadzą ten plebiscyt. Na zgłoszenia czekamy do 12 grudnia.

Do 10 stycznia 2010 roku jury, powołane przez Program 1 Polskiego Radia, wybierze spośród zgłoszonych kandydatów pięcioro finalistów plebiscytu. Ich sylwetki będą przedstawione na antenie radia i w internecie, w tym także na stronach Wiadomości24.pl. Wygra ten, na kogo słuchacze i internauci oddadzą najwięcej głosów, przesłanych w formie SMS-ów.

Regulamin plebiscytu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Kaznowska jest KIMŚ kto pomógł,nie tylko mnie,ale również innym bezdomnym w odnalezieniu nowego,lepszego sensu życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.