Facebook Google+ Twitter

Barbara Kosmowska gościem Bydgoskich Biesiad Czytelniczych

W sobotę 8 grudnia w Miejskim Centrum Kultury z entuzjastami książki i głośnego czytania spotka się popularna pisarka Barbara Kosmowska.

Bydgoskie Biesiady Czytelnicze. Spotkanie z Barbarą Kosmowską / Fot. MCKGościem grudniowej edycji biesiad czytelniczych będzie Barbara Kosmowska poetka, pisarka, literaturoznawca - autorka znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży, wobec których również i dorośli nie pozostają obojętni. Laureatka wielu prestiżowych nagród literackich, w tym tytułu Książki Roku 2007 dla "Pozłacanej rybki". Czytelników zachwyciła bestsellerem "Teren prywatny", który wyróżniony został nagrodą główną w ogólnopolskim konkursie literackim "Dziennik polskiej Bridget Jones", trafiając jednocześnie na listę bestsellerów Andrzeja Rostockiego opublikowaną przez dziennik "Rzeczpospolita".

Kolejne książki autorki: Prowincja, Gobelin, W górę rzeki, Niebieski autobus, Buba, Buba- Sezon ogórkowy, Hermańce, Puszka
Samotni.pl, Dziewczynka z parku - cieszą się niezwykłą popularnością czytelników. Wkrótce nakładem W.A.B. ukaże się nowa powieść, "Ukrainka".

Na co dzień Barbara Kosmowska jest adiunktem w Instytucie Literaturoznawstwa w Akademii Pedagogicznej w Słupsku.
Zgodnie z przyjętym zwyczajem biesiadzie towarzyszyć będzie muzyka, jak również piękne czytanie. Do prezentacji fragmentów książek autorki przyjęli zaproszenie znani i lubiani bydgoszczanie, uczniowie, nauczyciele bydgoskich szkół.
Spotkanie realizowane w ramach autorskiego projektu "Czytająca Bydgoszcz" poprowadzi Jolanta Niwińska.

Wstęp, jak zawsze, wolny!

Zapraszam 8 grudnia (sobota), godz. 10, Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.