Facebook Google+ Twitter

Barbara Kudrycka odchodzi, Tusk przyjął dymisję. "Potrzeba nowej energii"

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka odchodzi z rządu. "Po sześciu latach będę poszukiwać być może nowych wyzwań" - powiedziała w radiowej "Trójce". Dymisję przyjął już Donald Tusk.

 / Fot. Piotr Drabik, CC 2.0Minister Barbara Kudrycka przyznała na antenie radiowej "Trójki", że wkrótce odejdzie z rządu. Sama podjęła tę decyzję, uznając, że po sześciu latach potrzebne jej nowe wyzwanie, a Polakom nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego. "To nie jest kwestia tego, że ja się zmęczyłam czy środowisko mną" - zastrzegła. "Na tym polega system demokratyczny, żeby wprowadzać po pewnym czasie osoby, która mają nawet krytyczne spojrzenie na dokonania poprzednika, ale przede wszystkim nową pasję".

O swojej decyzji Kudrycka poinformowała już Donalda Tuska. Premier przyjął dymisję. "Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia" - zakończyła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju zgadzam się z panem. No cóż nie mamy szczęścia do ministrów tej branży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wieczorek , jeśli napisałam nieprawdę o 16:37 wczoraj proszę o sprostowanie .
Bawi się pani w pisowskiego trolla i nic nie potrafi tylko krytykować bezrefleksyjne PO .
Co ma pani wpis do mojej wiedzy o kadrze na uczelniach ?
Umiaru droga pani .Pani jako wszechwiedzący " naukowiec "
winien prezentować wyższy poziom .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska wypowiada się pani w tematach mało pani znanych. To już jest śmieszne.Nie ma pani zielonego pojęcia o tym co pani pisze.To jest żenujące.Co pani wie o funkcjonowaniu wyższych uczelni, o instytutach naukowych, pracowniach, samodzielnych pracownikach naukowych.Te pani informacje przepisane z internetu maja sie nijak do tematu , który tu poruszamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak najłatwiej. Narobić bałaganu i odejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polscy naukowcy " podbili" Brukselę . Zdobyli Grand Prix na międzynarodowej wystawie wynalazków oraz 23 medale w tym 19 złotych z wyróżnieniami .Główną nagrodę zdobyli naukowcy z Uniwersytetu Olsztyńskiego i MK w Toruniu .
To tak na marginesie " ruiny szkolnictwa wyższego "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo, bardzo chętnie się dowiem, kto powinien zostać ministrem. Czekam na PW :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna uwaga Panie Łukaszu :)
trochę mnie poniosło w kierunku "ogólnoedukacyjnym" a to z tego względu, że często technicy po szkołach średnich dysponują o wiele głębszą fachową wiedzą aniżeli inżynierowie. Lepiej też są przygotowani do zadań praktycznych, co w ogóle jest dziwne. To właśnie uczelnie wyższe powinny dawać większe możliwości praktycznej nauki zawodu a jest jak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, ale to są uwagi do ministerstwa edukacji, a tutaj mamy artykuł o szkolnictwie wyższym. Ja z chęcią jutro przedstawię największe grzechy Kudryckiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kudrycka uległa dziennikarzowi "Trójki" i ciągnięta za język ubiegła Tuska w jego roli - głosiciela zmian na rządowych stanowiskach.
Stąd ten materiał i komentarze.
W rzeczywistej istocie tej sfery życia, minister jest poniekąd fasadowy.
Uwłaszczenie się na uczelniach odbyło się ok. dziesięć lat temu, autonomia samorządów uczelnianych jest prawdziwa, "świat" uczelniany trzyma się lepiej, niż PZPN - każdy minister ma ciężko... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze ma pan rację to musi być charyzmatyczny i odważny człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.