Facebook Google+ Twitter

Barbara Wachowicz, Mistrzyni Mowy Polskiej, w grodzie nad Brdą

Spotkaliśmy się z pisarką, by posłuchać jej gawędy o sławach polskiej literatury i historii. Było to wyjątkowe spotkanie, niezapomniane przeżycie. Słowa: honor, ojczyzna, historia narodu, w ustach Barbary Wachowicz brzmią wyjątkowo.

Bydgoskie Biesiady czytelnicze. Spotkanie z Barbarą Wachowicz. / Fot. Lucyna SiemińskaW sobotę 14 marca, w Bydgoszczy, w ramach Bydgoskich Biesiad Czytelniczych odbyło się spotkanie z Barbarą Wachowicz, znakomitą pisarką, wspaniałą osobowością, kobietą o wyjątkowej erudycji, laureatką wielu prestiżowych nagród i tytułów m.in. „Pisarki losu polskiego” i „Ministra Patriotyzmu”. Piękna polszczyzna, dar opowiadania – to zalety Barbary Wachowicz, które zawsze pozostawiają trwały ślad w pamięci. I żywa lekcja patriotyzmu.

Autorka zafundowała blisko trzystu osobowej widowni, Miejskiego Centrum Kultury porywającą opowieść o życiu i twórczości wielkich rodaków. Wypełniła ją opowiadanymi ze swadą ciekawostkami, anegdotami, przybliżyła postacie wielkich rodaków : Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego. Opowiadała również o tych, którzy walczyli o ideał Polski godnej szacunku, o harcerzach Szarych Szeregów i Powstańcach Warszawskich. Nastrój spotkania potęgował podkład muzyczny, pieśni patriotyczne i utwory Fryderyka Chopina oraz pełna humoru i anegdot , jak również własnych obserwacji narracja autorki. Wzruszeni słuchacze nagradzali gościa gorącymi brawami. Były podziękowania, kwiaty, rozmowy i wspólne fotografie. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek pisarki. Barbara Wachowicz wpisywała osobiste dedykacje wszystkim wielbicielom jej talentu. Wpisy do książek, oczywiście, wykonała w ulubionym, fioletowym kolorze.

Pani Barbaro, serdecznie dziękujemy. Pozostajemy w oczekiwaniu na kolejne spotkania i fascynujące rozmowy o Polsce.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polecam też książki p. Barbary :)
Świetnie się czyta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak przed laty p. Wachowicz występowała w telewizji i opowiadała o Wielkich Polakach. Faktycznie, erudycja, zdolności krasomówcze niespotykane. Kobieta nietuzinkowa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.