Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3506 miejsce

Barbarzyńcy, gra strategiczna inna niż wszystkie

Przychodzisz do domu po pracy i siadasz przed komputerem w poszukiwaniu czegoś, co cię odpręży. Uruchamiasz grę Barbarzyńcy, a potem uświadamiasz sobie, że resztę wieczoru spędziłeś przy rozbudowie swego zamku, kopalni, tartaków i koszarów.

Barbarians (klikarnia.pl) / Fot. Artur Koszczuk Celem gry Barbarzyńcy jest zbudowanie potężnej armii, która będzie w stanie pokonywać liczne armie innych graczy. Jeśli zatem lubisz w zaciszu domowego ogniska zarządzać wojskami, bez obawy, że za chwilę przez twoje okno i drzwi wkroczą wojska, by pomścić atak, to gra powinna ci się spodobać. Dodatkowo ze swojego fotela zarządzasz rozbudową swojego królestwa, które rozrasta się z każdym nowymi dniem. Ceną, jaką przyjdzie ci zapłacić za przeprowadzone ataki na innych graczach jest możliwość zemszczenia się tychże graczy na twoim królestwie. Rozmieszczenie budynków w obrębie granic państwa nie może być przypadkowe. Musisz uwzględnić obsadzenie newralgicznych punktów i wartościowych budynków balistami, katapultami oraz armatami. W ten sposób zabezpieczysz się przed zniszczeniem większości z nich lub tego najcenniejszego, zamku.

Kiedy twój przeciwnik planuje w pocie czoła atak na twoje miasto, dopracowując jego plan w najdrobniejszych szczegółach, ty możesz szkolić swoją armię w koszarach i strzelnicy, by przygotować atak na niego. Gra Barbarzyńcy wyróżnia się na tle innych gier ze względu na to, że atak można przeprowadzać w czasie rzeczywistym. Nie można co prawda sterować jednostkami, te rządzą się własnych życiem, ale można zdecydować kto i gdzie będzie rozmieszczony, by skutecznie zniszczyć zamek i większość budynków wroga. To drugie zależy już wyłącznie od dowódcy, czyli od ciebie, graczu. Starannie zaplanowany i sprawnie przeprowadzony atak może zniszczyć królestwo znacznie potężniejszego od ciebie rywala.

W grze Barbarzyńcy wszystko posiada swój poziom rozwoju, nawet kamienie i drzewa. Ty jednak szczególną uwagę musisz zwrócić na poziom swoich budynków. Od czasu do czasu, gdy starcza ci wolnych robotników, możesz podnosić poziom kopalń, by dostarczały ci więcej złota lub tartaków, by otrzymywać więcej drewna w krótszym czasie. Właśnie złoto i drewno są główną walutą w grze. Atakujący cię rywal łupi każdy skarbiec i magazyn drewna, jakie staną mu na jego drodze. Podczas ataków można się mocno obłowić. Właśnie ten fakt oraz zdobywanie punktów rankingowych są główną zachętą do licznych natarć.

Podniesienie poziomu koszar i strzelnicy pozwoli ci werbować coraz silniejsze jednostki. Już sam ich wygląd może przyczynić się do zawału serca u przeciwnika. Ważne jest także stopniowe usprawnianie machin obronnych, by zbyt łatwo nie oddać swojego zamku i wszystkich surowców każdej obskurnej garstce żołnierzy, jaka odważy się ciebie zaatakować.

Gra Barbarzyńcy, której producentem jest niemiecka firma Plinga jest darmową strategią, która daje nowe spojrzenie na tego rodzaju gry. Jeśli zaczniesz od zera budować swoje królestwo i zobaczysz, że z godziny na godzinę staje się one silniejsze, zaczniesz traktować je jak swoją własność. Jeśli ktoś je zaatakuje, będziesz pałał żądzą srogiej zemsty, a po jakimś czasie odnajdziesz swojego nicka wśród pierwszych pozycji w rankingu wszystkich graczy. Jeśli się nie uzależnisz od gry, to z pewnością mile spędzisz przy niej czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.