134015 miejsce

Barca nadal liderem

W sobotnim meczu 23. kolejki La Liga FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Racing Santander 4:0.

http://www.fcbarcelona.cat/web/english/galeries/futbol/temporada09-10/02/partits/lliga/fcb-racing/galeria.html / Fot. oficjalna strona klubuSpotkanie rozpoczęło się od szybko strzelonej bramki przez gospodarzy. W 7. minucie powracający po meczu pauzy Rafael Marquez popisał się precyzyjnym długim podaniem i Andres Iniesta nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Należy zaznaczyć, że obrona gości mogła zachować się dużo lepiej. Barcelona nie zadowoliła się jednobramkowym prowadzeniem - w 29. minucie z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Thierry Henry. Francuz wykorzystał złe zachowanie muru, a piłka uderzona między dwójką zawodników kompletnie zaskoczyła Coltortiego.

Bezradność Racingu była widoczna gołym okiem. Piłkarze z Kantabrii nie potrafili wymienić kilku celnych podań, nie błyszczał nowy nabytek Realu Madryt Canales. Barcelona zaraz po stracie imponowała agresywnym pressingiem i kolejne bramki wydawały się kwestia czasu.

W 34. minucie kolejny rzut wolny i kolejny gol dla Blaugrany. Kapitalny strzał z 25 metrów rozgrywającego dobry mecz Marqueza. 3-0 do przerwy, a mogło być jeszcze wyżej, gdyby jedną z dogodnych sytuacji wykorzystał Bojan Krkić.

W drugiej połowie Barcelona szanowała piłkę i nie pozwalała na wiele gościom. Pep Guadriola dokonał trzech zmian - na murawie pojawili się Jeffren, Pedro i Thiago, który w 84. minucie po ładnej akcji Messiego ustalił wynik meczu na 4-0. Warto zaznaczyć, że od 76. minuty na boisku przebywało jednocześnie aż 9 wychowanków Barcelony! W dzisiejszych czasach, gdzie o sile najlepszych klubów stanowią obcokrajowcy jest to coś niespotykanego.

FC Barcelona: Valdes; Puyol (Jeffren, 68 m.), Pique, Marquez, Maxwell; Toure (Thiago, 76 m.), Iniesta, Busquets, Bojan, Henry (Pedro, 76 m.), Messi.

Racing Santander: Coltorti; Crespo, Henrique, Torrejon, Oriol; Toni Moral (Arana, 60 m.), Diop, Lacen, Serrano; Canales (Luis García, 76 m.), Xisco (Luisma, 71 m.).