Barca nadal wielka. Wygrała 3:1 z Arsenalem

Na Camp Nou spotkały się dwa wielkie kluby. Barcelona podejmowała u siebie Arsenal Londyn. Spotkanie miało wyłonić zespół, który awansuje do ¼ finału Ligi Mistrzów. Po pięknym emocjonującym spotkaniu Barcelona pokonała 3:1 Arsenal.

Faworyci tego spotkania nie zawiedli swoich kibiców. Mimo przegranej w pierwszym meczu 1:2 w spotkaniu rewanżowym pokonali Kanonierów po trudnym spotkaniu 3:1 i awansowali do dalszej rundy Ligi Mistrzów.

Szachtar w ćwierćfinale LM

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla zespołu Arsenalu. W 17. minucie po strzale z rzutu wolnego Dani Alvesa kontuzji palca doznał Wojciech Szczęsny. Polaka zastąpił rezerwowy bramkarz Kanonierów Manuel Almunia. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando zespołu gospodarzy, którzy często atakowali bramkę rywala. Tuż przed przerwą Messi zdobywa bramkę dla Dumy Katalonii. Do przerwy Barca prowadziła 1:0.

Szczęsny zatrzyma Barcę?

Druga odsłona przyniosła kibicom mnóstwo emocji. W 54. minucie Arsenal doprowadza do remisu po samobójczym trafieniu Busquetsa. W 58. minucie czerwoną kartkę otrzymuje Van Persie i gospodarze mają przewagę jednego gracza. Od razu Barca zerwała się do ataku. Na efekty nie było trzeba czekać długo. Na prowadzenie Barcę wyprowadza Xavi w 70. minucie spotkania. Duma Katalonii idąc za ciosem trzy minuty później zdobywa trzeciego gola za sprawą niezawodnego Messiego. Wynik do końca nie uległ już zmianie i Barca zwycięża 3:1 z Arsenalem.

Skład Barcelony: Valdes, Alves, Abidal, Busquets, Adriano, Xavi, Mascherano, Iniesta, Pedro, Messi, Villa.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Kościelny, Djorou, Clichy, Rosicky, Wilshere, Diaby, Fabregas, Nasri, Van Persie.

W drugim wtorkowym spotkaniu Szachtar pewnie pokonał Romę 3:0 i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów.