171298 miejsce

Barca znów pokonana

F.C. Barcelona przegrała już drugi mecz z rzędu. W 27. kolejce spotkań hiszpańskiej Primera Division, Katalończycy zostali pokonani na własnym boisku przez Villarreal.

/ Fot. logo F.C. BarcelonyPo 90 minutach to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Pokonując Barcelonę 1:2 wywieźli z Camp Nou trzy punkty. Osiągnąć w stolicy Katalonii korzystny wynik to wcale nie takie proste zadanie. Przekonali się o tym Celtowie z Glasgow, którzy w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów przegrali tutaj 0:1. Zatem piłkarze Villarrealu sprawili niespodziankę. Czy można mówić o sensacji? Raczej nie, bo w tym sezonie Barcelona w lidze dobre występy przeplata ze słabymi.

Wynik spotkania otworzył w 31. minucie Senna, który z rzutu karnego pokonał Victora Valdesa. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. W drugiej części meczu Katalończycy przez długi czas nie mogli wyrównać. Dopiero w 66. minucie Barca odpowiedziała golem Xaviego. Jednak to wszystko na co stać było tego wieczoru graczy Franka Rijkaarda. Wszyscy myśleli, że zawody zakończą się remisem i podziałem punktów. Jakie było zdziwienie fanów Barcelony i radość kibiców Villarrealu, kiedy dziewięć minut przed końcem rezerwowy Jon Dahl Tomasson zdobył drugą bramkę dla przyjezdnych. Po tym ciosie gwiazdy z Camp Nou już się nie podniosły. Tym samym Villarreal pozbawił Barcę kolejnych punktów.

W ekipie gospodarzy nie wystąpił Leo Messi, który w rewanżu 1/8 LM doznał kontuzji. Na boisko wróci prawdopodobnie za półtora miesiąca. To duże osłabienie zwłaszcza, iż Argentyńczyk był głównym kreatorem gry i najlepszym zawodnikiem Barcelony w tym sezonie. Nawet Ronaldinho, Henry oraz Eto'o nie byli w stanie zastąpić Messiego.