Facebook Google+ Twitter

"Barcelona Blaugrana" - niezwykły przewodnik po mieście śladami FC Barcelony od Wydawnictwa SQN

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-06-06 12:05

Wydawnictwo SQN prezentuje swoją nową książkę, która idealnie łączy tematykę piłki nożnej z historią i podróżami. Barcelona Blaugrana to niezwykły przewodnik po mieście śladami klubu FC Barcelona. Premiera tego opartego na oryginalnej formule tytułu została wyznaczona na 5 czerwca 2013 r.

Barça i Barcelona jakich nie znacie!

Barcelona Blaugrana to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po stolicy Katalonii. Nie ma w nim pozbawionych jakiegokolwiek wyrazu opisów zabytków, propozycji nudnych wycieczek czy faktów, które w dobie internetu stały się ogólnodostępne. Wydawnictwo SQN prezentuje niepowtarzalną książkę o Barcelonie w kontekście znanej każdemu Barçy. Barcelona Blaugrana to niesamowita opowieść o niesamowitym mieście z niesamowitą drużyną w tle.

Futbol Club Barcelona został założony 29 listopada 1899 roku w sali gimnastycznej w Ciutat Vella przez sześciu Katalończyków, trzech Szwajcarów i trzech Anglików. Od tamtego dnia związek między Barçą a miastem jest nierozerwalny, intensywny i głęboki. FC Barcelona stała się najbardziej znaczącą organizacją w mieście, najmocniej zakorzenioną w Katalonii i prawdopodobnie najważniejszą na świecie. Niniejsza książka prowadzi czytelnika śladami blaugrana – opowieść o Barçy jest opowieścią o Barcelonie.

Dlaczego w kościele Santa Maria del Mar jest witraż culer?
Dlaczego sukcesy drużyny świętowane są przy fontannie Canaletes i na placu Sant Jaume?
Kiedy piłkarze Barçy defilowali pod Łukiem Triumfalnym?
Dlaczego pierwsze rozmowy o futbolu odbywały się na zapleczu sklepu z losami na loterie?
Gdzie pochowano Samitiera, Kubalę i Gampera?
Co łączy Barçę z hotelem Ritz? I z restauracją 7 Portes? I z La Casita Blanca?

O wartości tej książki świadczą też liczne fotografie ukazujące miasto takie, jakim było ponad sto lat temu i jakim jest dzisiaj.

 / Fot. Wydawnictwo SQNBarcelona Blaugrana

Autor: Carles Viñas
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Język oryginału: hiszpańśki
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 304
Data wydania: 5 czerwca 2013
ISBN: 978-83-7924-003-6
Cena: 34,90 zł

Wydawca w Polsce:
Sine Qua Non - Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną
a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.