Barcelona – Getafe 2:1 po horrorze w końcówce meczu

Barcelona, która w piątek dowiedziała się, że w Champions League los znów przydzielił jej drużynę ze wschodu (Szachtar Donieck), dziś rozgrywała mecz ze znajdującym się na 11. miejscu w tabeli La Liga zespołem Getafe FC. Emocji nie brakło.

Dani Alves w meczu z Rubinem Kazan / Fot. Якушкин Иван / uznanie autorstwa / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dani_Alves_17527.jpgJuż w drugiej minucie meczu mieliśmy okazję obejrzeć nieprzyjemną sytuację. Alves brutalnie sfaulował, za co został upomniany przez sędziego żółtą kartką. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga piłkarzy Pepa Guardioli. W 17 minucie potężnym strzałem z woleja pierwszą bramkę dla Barcelony zdobył Dani Alves. Po tym strzale, będąca w naprawdę dobrej formie drużyna Barcy, grała świetnie, jednak nie potrafiła strzelić bramki.

W 33 minucie okazji do strzelenia bramki dla Getafe nie wykorzystał Casquero. Zaś strzelecka indolencja piłkarzy z Barcelony trwała w najlepsze do zakończenia pierwszej połowy.

Po zmianie stron, w 50 minucie, piłkę w siatce zespołu Getafe ulokował dwudziestoletni Bojan Krkic. Tym samym zrobił sobie prezent w jubileuszowym, setnym meczu w drużynie Barcelony. W tym momencie piłkarze z Katalonii prowadzili 2:0. Kolejne minuty to okres przewagi drużyny Barcelony lecz znów na miano króla niewykorzystanych sytuacji zasługuje David Villa. W 68 minucie z boiska zszedł Bojan a na jego miejsce wszedł Seidu Keita.

W 70 minucie - niebezpieczna główka Miku po rzucie rożnym i błędzie Valdeza. Nacisk drużyny z Getafe trwał jeszcze parę minut, jednak próby strzałów nie kończyłi się zdobyciem gola. Potem sytuacja wraca do normy i Barcelona grała swoje.

87 minuta przyniosła zaskakującą niespodziankę w postaci gola dla drużyny Getafe. Po ładnym podaniu w pole karne Barcelony piłkę z woleja uderzył Manu, a ta wpadła w samo okienko bramki bezradnego Valdeza. I jeszcze w 93 minucie stuprocentowa szansa dla Getafe. Bez gola jednak. Choć było naprawdę gorąco. Barcelona utrzymała wynik 2:1.