Barcelona górą w spotkaniu z Granadą. Nowy lider La Liga

We wtorkowy wieczór, w andaluzyjskiej Granadzie, mistrz Hiszpanii pokonał skromnie 1:0 beniaminka Primera Division.

Trzecia drużyna po 8 kolejkach - Barcelona, przyjechała we wtorek do Granady, która przed spotkaniem, zajmowała odległe, 18. miejsce. Dla Katalończyków, była to doskonała okazja do "pozbierania się" po meczu z Sevillą, a dla najlepszego strzelca drużyny - Messiego - okazja na przełamanie się po tym, jak Argentyńczyk nie zdobył gola już w drugim spotkaniu i na dodatek nie strzelił z 11 metrów w ostatniej minucie pamiętnego meczu 8. kolejki La Liga.

Goście zaczęli spotkanie z niespodzianką w składzie, mianowicie w miejsce grającego co spotkanie Davida Villi, mogliśmy obejrzeć debiutującego w barwach Barcy w rozgrywkach krajowych, Isaaca Cuencę.

Od pierwszych minut było jasne, że Granada odda pole gry Katalończykom i ograniczy się do uszczelniania swych tyłów, a ataki przeprowadzane będą kontrami. Goście starali się budować swoje akcje na połowie rywala i jak najszybciej zdobyć bramkę.

Pierwszy kwadrans spotkania nie przyniósł żadnych okazji, a oglądaliśmy jedynie coś na wzór przedłużenia spotkania Barcelony z Sevillą. Duma Katalonii biła głową w mur i jej ataki były co rusz rozbijane przez defensywę Granady. W pierwszych minutach, byliśmy też świadkami pierwszych fauli, po którym m.in., żółtą kartkę zdążył zarobić Uche, napastnik gospodarzy, który "skrobnął" po Achillesie Mascherano.

Drugi kwadrans gry, wyglądał podobnie do pierwszego. Goście wciąż starali się znaleźć jakiś sposób na Granadę. Próbował Leo Messi, który oddał kąśliwy strzał z linii pola karnego, przechodząc dwóch rywali jak tyczki i strzelając milimetry od prawego słupka bramki. Żółtą kartkę ujrzał Dani Alves, który dość przypadkowo nadepnął rywala na stopę, a wszystko przez złe przyjęcie piłki.