Barcelona i Olympique Lyon pokonały swych rywali

We wczorajszych rozgrywkach Ligi Mistrzów, w Grupie E obyło się bez niespodzianek. Awans do dalszych gier zapewniła sobie Barcelona natomiast VfB Stuttgart, który przegrał z Lyonem niema już szans nawet na Puchar UEFA.

Napastnik FC Bacelona Lionel Messi (tył) w objęciach Ronaldinho (front) po strzeleniu bramki drużynie Glasgow Rangers. / Fot. PAP/EPA/Alberto EstevezFC Barcelona – Glasgow Rangers 2:0 (2:0)

Barca pewnie wygrała swoje spotkanie z Glasgow. W tym meczu swoją 44. bramkę strzelił Thierry Henry. Katalończycy świetnie rozpoczęli spotkanie, prowadząc już w 6 minucie po strzale Henryego. Francuz, skierował do siatki piłkę, którą najpierw, po dośrodkowaniu Ronaldinho, trącił głową Messi. Po tej bramce tempo spotkania znacznie spadło, żadna z drużyn rzuciła się do ataków. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Messi. Po ładnej wymianie piłki Messiego i Ronaldinho, ten drugi wpadł w pole karne oddał strzał na bramkę. Bramkarz z trudem obronił strzał Brazylijczyka, jednak piłka wpadła wprost pod nogi Messiego, i ten, bez trudu, strzelił bramkę. W drugiej połowie na boisku znów istniała tylko Barca, nie mający nic do stracenia Rangersi nie byli jednak zainteresowaniem strzeleniem nawet honorowego gola.

FC Barcelona – Glasgow Rangers 2:0 (2:0)
Bramki: Thierry Henry 6, Lionel Messi 43

Składy:

Barcelona: Valdes, Puyol (85' Oleguer), Thuram, Milito, Abidal, Xavi, Toure Yaya, Iniesta (71' Gudjohnsen), Messi, Henry, Ronaldinho (77' Bojan)

Rangers: McGregor, Hutton, Weir, Papac, Ferguson, Hemdani, Adam (62' Darcheville), Beasley (69' Novo), Carlos Cuellar, McCulloch, Cousin (78' Naismith)

Kim Kallstrom z Olympique Lyon fetuje wbicie gola drużynie VfB Stuttgart w meczu Grupy E Ligi Mistrzów. / Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABAOlympique Lyon - VfB Stuttgart 4:2 (3:1)

Bramkarz Olympique Lyon Remy Vercoutre broni strzał z rzutu karnego wykonywany przez Thomasa Hitzlspergera z VfB Stuttgart. / Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABAOlympique Lyon pokonał na Stade de Gerland VfB Stuttgart 4:2(3:1). Po tej porażce Niemcy nie mają już żadnych szans na na awans do 1/8 finałów Champions League. Na początku spotkania obje drużyny ruszyły do ataków. Jednak jako pierwsi bramkę strzelili Francuzi, w 6 minucie, po strzale Hatema Ben Arfy. Niespełna 10 minut później, na 2:0 podwyższył, po ładnej akcji, Kim Kallstrom. Jednak odpowiedź Stuttgartu była niemal błyskawiczna, w 11. minucie Mario Gomez po dobitce strzelił kontaktowego gola. Kolejną bramkę na 3:1, a swą drugą w tym meczu strzelił Hatem Ben Arfa w 37. minucie. Następne bramki padały już po zmianie stron. Pierwszą bramkę w drugiej połowie strzelili Niemcy - Gomez, w 56 minucie, po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gospodarzy. Już w doliczonym czasie Juninho podwyższył wynik na 4:2

Olympique Lyon - VfB Stuttgart 4:2 (3:1)
Bramki: Hatem Ben Arfa 6, 37, Kim Kallstrom 15, Juninho 90 -
Mario Gomez 16, 56

Składy:

Olympique: Remy Vercoutre; Fabio Grosso, Cleber Anderson, Sebastien Squillaci, Anthony Reveillere; Kim Kallstrom, Fabio Santos, Juninho; Hatem Ben Arfa (70-Abdulkader Keita), Sidney Govou (90 -Francois Clerc), Karim Benzema (82-Nadhir Belhadj).

VfB Stuttgart: Raphael Schaefer; Andreas Beck (77-Ricardo Osorio), Vardar Tasci, Ludovic Magnin (81-Alexander Farnerud); Mathieu Delpierre, Thomas Hitzlsperger, Yildiray Basturk, Sami Khedira, Fernando Meira; Mario Gomez, Cacau (58-Ciprian Marica).

Tym strzałem napastnik FC Bacelona Thierry Henry (P) pokonuje interweniującego bramkarza Glasgow Rangers Allana McGregora (L) i zdobywa gola w meczu Grupy E Ligi Mistrzów na Camp Nou. / Fot. PAP/EPA/ALBERTO ESTEVAZSytuacja w Grupie E, wygląda następująco na czele z 10 punktami, znajduje się Barcelona, która już zapewniła sobie awans do 1/8 finałów Ligi Mistrzów. Glasgow Rangers z 7 punktami na koncie walczy o awans z Olympique, który traci do Szkotów tylko jeden punkt. Na ostatnim miejscu bez punktów znajduje się VfB Stuttgart.