Facebook Google+ Twitter

Barcelona. Montserrat Caballé skazana za oszustwa podatkowe

Uznana śpiewaczka operowa Montserrat Caballé usłyszała wyrok więzienia za przestępstwa godzące w urząd skarbowy. Diva nie rozliczyła się w 2010 roku z katalońskim fiskusem z dochodów na sumę ponad pół miliona euro.

Montserrat Caballé (82), śpiewaczka operowa, sopran; 1987 słynny duet z Freddie Mercury ('Barcelona') http://intermezzo.typepad.com/intermezzo/2014/04/29/ / Fot. intermezzoŚwiatowej sławy diva operowa Montserrat Caballé została skazana na sześć miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe. 82-letnia śpiewaczka nie trafi jednak za kraty, wykonanie wyroku zawieszono. Dodatkowo karą wymierzoną przez sąd w Barcelonie jest 254,231 euro grzywny (ok. 1 milion i 100 tysięcy w złotówkach RP). Należy przy tym odnotować, iż oskarżona przyznała się do winy.

Sopranistka zeznała przed katalońskim sądem, że mieszkała w Barcelonie w 2010r., aczkolwiek oficjalnie deklarowała stały pobyt w Andorze, małym państewku leżącym w Pirenejach na pograniczu z Hiszpanią. Ta niezbyt skomplikowana metoda działania pozwoliła jej uszczuplić oczekiwania fiskusa. W owym czasie zarobiła ponad 2 miliony euro koncertując w Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Włoszech, a także na Litwie i Ukrainie.

Dzisiejszego poranka obecność operowej gwiazdy w sądzie była możliwa za pośrednictwem łącza wideo. Montserrat Caballé nie mogła inaczej stawić się przed obliczem katalońskiej Temidy, aniżeli pozostając we własnym salonie, albowiem przemawiały za tym względy zdrowotne śpiewaczki.

Wyrok jest rezultatem ugody jaką diva zawarła z prokuratorem i urzędem skarbowym. Dotychczasowe zaległości podatkowe już zostały uregulowane, jednakże decyzją sądu oprócz wspomnianej kary pozbawienia wolności i grzywny, artystkę pozbawiono prawa do jakichkolwiek dotacji publicznych przez okres 18 miesięcy.


źródło: the local

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prokurator musiał być zachwycony. Diva (wy)śpiewała wszystko w cztery oczy. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.