118432 miejsce

Barcelona pobiła rekord Realu

Barcelona pokonała Atletico Madryt 3:0 w szlagierze 22. kolejki Primera Division. Dla klubu z Katalonii to 16. zwycięstwo z rzędu, co stanowi nowy rekord.

Inicjatywa od początku meczu należała do gospodarzy. Wraz z upływem czasu ataki Dumy Katalonii były coraz groźniejsze. W 17. minucie po raz pierwszy skapitulował bramkarz Atletico, De Gea po strzale rewelacyjnego Leona Messiego.

Barcelona nie zwalniała tempa, a goście grali nerwowo. Już w 28. minucie Messi podwyższył rezultat na 2:0.

Po przerwie na boisku pojawił się Diego Forlan największa gwiazda zespołu Atletico. Gra klubu z Madrytu ożywiła się, lecz brakowało wykończenia akcji. Dla Barcelony szczęście po raz trzeci uśmiechnęło się na 11 minut przed końcem spotkania. W zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Leo Messi, tym samym zaliczając hat tricka.

Barcelona pokonała Atletico 3:0 i odniosła 16. zwycięstwo z rzędu, tym samym pobijając rekord Realu Madryt. Duma Katalonii po tym spotkaniu ma już 10 punktów przewagi nad Królewskimi, którzy w niedzielę rozegrają swój mecz ligowy 22. kolejki.