Barcelona pokonała Villarreal 3:1

W meczu drugiej i trzeciej drużyny Primera Division lepsi okazali się podopieczni Pepa Guardioli, którzy pokonali Villarreal 3:1.

Goście nie mieli zamiaru zamurować własnej bramki i starali się przeciwstawić bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Mimo to początek meczu należał do Katalończyków. Swoje szanse mieli David Villa i Messi.

Villarreal mógł prowadzić, a tym czasem to Barcelona wyszła na prowadzenie. Iniesta fantastycznie zagrał w uliczkę i David Villa dał Dumie Katalonii prowadzenie.

Chwilę później sytuacja odmieniła się. W 26. minucie Barcelona zdobyła gola na 2:0, jednak sędzie uznał, że Messi był na spalonym. Szybka kontra i "Żółta łódź podwodna" po kapitalnej solowej akcji remisowała 1:1.

W 58. minucie Barcelona ponownie wyszła na prowadzenie po składnej akcji Pedro i Messiego, którą zakończył ten drugi. W 83. minucie po strzale Pedro piłkę z najbliższej odległości dobił Messi i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Składy obu drużyn:

Barcelona: Valdes - Puyol, Abidal, Dani Alves, Maxwell (85, Adriano), Iniesta, Xavi (89, Mascherano), Busquets , Messi, Villa (72, Keita), Pedro.

Villarreal: Diego Lopez - Marchena, Angel Lopez, Musacchio, Capdevila, Cani (70, Senna), Cazorla, Borja Valero (78, Montero), Bruno, Rossi (84, Ruben), Nilmar.