Barcelona pokonała Werder i gra dalej w Lidze Mistrzów

W najciekawszym meczu 6. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Barcelona pokonała Werder Brema 2:0. Pierwsze miejsce w grupie A zapewniła sobie Chelsea Londyn.

Pierwsze 45 minut upłynęło pod znakiem całkowitej dominacji Barcelony. Podopieczni Franka Rijkaarda dominowali pod każdym względem. Byli szybsi, skuteczniejsi i bardziej zgrani. Zespół z Niemiec sprawiał wrażenie jakby bał się zaatakować większą ilością graczy. Na efekty tak dobrej gry Blaugrany nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie meczu przed polem karnym faulowany był Ronaldinho, Brazylijczyk sam ustawił piłkę i płaskim strzałem w prawy dolny róg pokonał Tima Wisse. Barcelona prowadziła 1:0.

Dwie minuty później Camp Nou oszalało z radości. Ronaldinho kapitalnie podaje do Ludovica Giuly, ten zagrywa do Eidura Gudjonhsena, a Islandczyk pakuje piłkę do bramki. Na tablicy świetlnej widnieje wynik 2:0. Barcelona mogła pogrążyć Werder jeszcze w tej połowie, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Giuly, który po znakomitej akcji Deco i strzale w słupek Gudjonhsena nie trafił do pustej bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Barcelona była w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Druga połowa dla Werderu

W drugiej połowie sytuacja na boisku diametralnie sie zmieniła. Zespołem lepszym był Werder, lecz Miroslaw Klose i Diego to zbyt mało aby pokonać Barcelonę. Zawodnicy z Bremy grali dobrze do pola karnego Barcy, tam natomiast zaczynały się kłopoty. Strzały na bramkę bronioną przez Victora Valdesa były albo zbyt lekkie i sygnalizowane, albo niecelne. Natomiast Barcelona grała spokojnie, od czasu do czasu atakując. Pomimo szans jakie mieli Klose dla Werderu i Deco dla Barcelony, wynik nie uległ zmianie i to Barca może cieszyć się z awansu do dalszej fazy turnieju.

Składy i strzelcy bramek
Barcelona: Valdés; Zambrotta, Puyol, Márquez, Gio, Motta, Iniesta, Deco, Giuly, Ronaldinho i Gudjohnsen.
Werder : Wiese; Fritz, Mertesacker, Naldo, Womé, Frings, D. Jensen, Borowski, Diego, Klose i Almeida.
Bramki: Ronaldinho (13 min.), Eidur Gudjohnsen (18 min.)
Sędziował: Massimo Busacca (Szwajcaria).

Wygrana i pierwsze miejsce Chelsea Londyn

Zespół prowadzony przez Joshe Murinho wygrał 2:0 mecz z Levskim Sofia i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Bramki dla londyńczyków zdobyli Shevchenko w 27. minucie i Wright -Philips na trzy minuty przed zakończeniem spotkania. The Blues z dorobkiem 13 oczek zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Druga była Bracelona, która zgromadziła 11 punktów, trzeci Werder a czwarty Levski.