56049 miejsce

Barcelona pokonana na Celtic Park w Glasgow

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Ligi Mistrzów grupy G, Celtic Glasgow wygrał z FC Barceloną 2:1.

/ Fot. EPA/BRIAN STEWARTMecz rozpoczął się pod dyktando Barcelony, która tradycyjnie długo utrzymywała się przy piłce. Na bramkę Celtów strzelali Xavi, Messi , Sanchez, lecz ich próby mijały światło bramki lub bardzo pewnie bronił Fraser Forster.

W 21 minucie rzut rożny wykonywał Celtic. Dośrodkowanie Malgrewa na bramkę strzałem głową zamienił Victor Wanyama. Było to pierwsze uderzenie
gospodarzy na bramkę Victora Valdesa.

W 29 minucie goście powinni wyrównać. Po dwójkowej akcji Iniesta-Messi, ten drugi strzelił bardzo mocno, lecz piłkę na poprzeczkę sparował Forster. Kolejną świetną okazję Katalończycy mieli w 37 minucie. Mierzący 170 cm Sanchez wygrał pojedynek główkowy ze znacznie wyższymi obrońcami Celticu i uderzył w słupek. Przed przerwą golkipera Szkotów próbowali zaskoczyć jeszcze Messi i Dani Alves.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej części spotkania. To Barcelona atakowała, dłużej utrzymywała się przy piłce i wymieniała mnóstwo podań. Na bramkę Szkotów strzelali Alves, Messi, Pedro i Xavi. W 60 minucie dwukrotnie przed szansą na zdobycie gola stanął Sanchez, jednak oba jego uderzenia świetnie wybronił bramkarz gospodarzy. Forster po raz kolejny wykazał się dziesięć minut później. Tym razem dwójkową akcję z Messim rozegrał Jordi Alba. Strzał Argentyńczyka instynktownie obronił kapitalnie broniący tego wieczoru Anglik.