Barcelona w ćwierćfinale Champions League

Barcelona jest kolejnym klubem, który zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Katalończycy wyeliminowali Manchester City zwyciężając w dwumeczu 3:1.

/ Fot. By Christopher Johnson (Flickr: Lionel Messi Player of the Year 2011) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CoOd początku spotkania inicjatywę przejęli podopieczni Luisa Enrique. Często stwarzali sytuacje bramkowe, ale świetnie dysponowanego dzisiaj Joe Harta udało im się pokonać dopiero w 32. minucie. Piękne podanie Messiego na bramkę zamienił Ivan Rakitić. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga odsłona niczym nie różniła się od pierwszej. Piękna gra Barcelony przerywana była od czasu do czasu kontratakami zespołu z Anglii. Szansę na honorowe trafienie Manchester miał na około kwadrans przed końcem spotkania. Do niesłusznie podyktowanego rzutu karnego podszedł Sergio Aguero, ale górą był Ter Stegen. Barcelona miała jeszcze wiele szans na podwyższenie rezultatu, za każdym razem lepszy okazywał się Hart. Po meczu można śmiało stwierdzić, że ekipa z Katalonii jest jednym z głównych kandydatów do wygrania tegorocznej edycji Champions League.
FC BARCELONA - MANCHESTER CITY 1:0, pierwszy mecz: 2:1
Bramki: Rakitić 31
Barcelona: 1. Marc-André ter Stegen - 22. Dani Alves (90. 21. Adriano), 3. Gerard Piqué, 24. Jérémy Mathieu, 18. Jordi Alba - 14. Javier Mascherano, 4. Ivan Rakitić (84. 12. Rafinha), 8. Andrés Iniesta - 10. Lionel Messi, 9. Luis Suárez, 11. Neymar
Man City: 1. Joe Hart - 3. Bacary Sagna, 4. Vincent Kompany, 26. Martín Demichelis, 11. Aleksandar Kolarov - 8. Samir Nasri (46. 15. Jesús Navas), 25. Fernandinho, 42. Yaya Touré (72. 14. Wilfried Bony), 21. David Silva, 7. James Milner (87. 18. Frank Lampard) - 16. Sergio Agüero
Żółte kartki: Alves - Fernandinho, Kolarov, Silva, Nasri, Demichelis
Sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy)