Barcelona w ćwierćfinale Pucharu Króla!

Barcelona dzięki dwóm bramkom Lionela Messiego pokonała Getafe i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek, wygrywając ostatecznie w dwumeczu 6:0.

/ Fot. EPA/JUANJO MARTINPo zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 4:0 na stadionie Camp Nou po dwa bramkach Messiego i Cesca Fabregasa Barcelona musiała na stadionie Alfonsa Pereza już tylko dopełnić formalności. Nie zawiodła oczekiwań - swój awans do ćwierćfinału przypieczętowała zwycięstwem nad zespołem z Madrytu 2:0 (Messi 44', 63').

Ekipa z Katalonii od początku stwarzała okazje do zdobycia bramki, jednak swoich szans nie wykorzystali Messi i Tello, do przełamania kibice musieli czekać do 44. minuty, gdy dośrodkowanie Tello wykorzystał nie kto inny, jak wracający po kontuzji Argentyńczyk. W międzyczasie w 28. minucie boisko z powodu urazu opuścił Neymar, a na jego miejsce wszedł Alexis Sanchez. Ze strony Getafe znakomitą okazję na zdobycia prowadzenie zmarnował w 19. minucie Rodriquez. Świetnym refleksem popisał się wówczas Pinto, broniąc strzał z bliskiej odległości.

W drugiej połowie w 51. minucie Tello kolejny raz nie popisał się skutecznością, kiedy to po dośrodkowaniu Daniego Alvesa jego strzał powędrował obok lewego słupka. Jednak niedługo potem w 63/ minucie prowadzenie podwyższył niezawodny Messi. Po minięciu dwóch obrońców, pokonał bramkarza Getafe znakomitym strzałem z ostrego kąta. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Fabregas, którego 7 minut później zastąpił Xavi Hernandez. Historyczna chwila dla 33-letniego Hiszpana, który odnotował 700. występ w barwach Blaugrany. W 78. minucie groźny strzał ze strony Getafe oddał Colunga, ale kolejny raz świetnie zachował się Pinto.

W meczu ćwierćfinałowym mistrzowie Hiszpanii zmierzą się z ekipą Levante. W innych spotkaniach 1/4 finału staną naprzeciw siebie następujące pary: Athletic Bilbao i Atletico Madryt, Real Madryt i Espanyol Barcelona, Real Sociedad i Real Santander.

Drużyna z Barcelony wystąpiła w wyjściowym składzie: Messi, Neymar, Dani Alves, Puyol, Bartra, Adriano, Song, Sergi Roberto, Pinto, Cesc Fabregas i Tello. Na ławce mecz rozpoczęli Valdes, Pique, Pedro, Alexis, Mascherano, Montoya i Xavi.

Według wstępnych ustaleń z powodu skręcenia stawu kolanowego Neymar może pauzować nawet 2-3 tygodnie.