Barcelona w finale Ligi Mistrzów!

Nie będzie angielskiego finału Ligi Mistrzów. FC Barcelona zremisowała na Stanford Bridge 1:1. Tym samym zdołała awansować do finału. Gol dla Barcy padł tuż przed końcem meczu juź w doliczonym czasie gry.

Iniesta dał awans Barcelonie. / Fot. EFE/PAP Felipe TruebaPo fenomenalnym ligowym zwycięstwie nad Realem Madryt (6:2) kibice Katalończyków liczyli na widowisko na Stanford Brigde. Guus Hiddink i żelazna taktyka nie pozwolili jednak na łatwe pokonanie The Blues.

W pierwszej połowie swój kunszt kolejny raz pokazał Guus Hiddink. Widać było, że bezbłędnie rozpracował Barcelonę. Piłkarze katalońskiego klubu mimo błyskotliwych zagrań nie mogli pokonać Petra Cecha. Posiadanie piłki (30 proc. do 70 proc. dla Barcy) nie przełożyło się na rezultat. Chelsea bezbłędnie rozpracowała obronę Barcelony.

W 9. minucie błędy w kryciu Barcy wykorzystał Michael Esssien. Zdobył gola, który na pewno będzie pretendował do miana najpiękniejszej bramki tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Katalończycy dwoili się i troili, jednak nie mogli pokonać świetnie spisujących się piłkarzy Chelsea.

Podczas drugiej połowy tylko najwierniejsi kibice Barcy wierzyli, że duma Katalonii zdoła pokonać genialnie ustawiony zespół Chelsea. Sztuka się jednak udała. W 93. minucie Andres Iniesta zdobył gola na miarę awansu.

Barca przez większość meczu cofała się do obrony, ale zdołała wywalczyć awans. W finale w Rzymie zmierzy się z Manchesterem United.