Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10687 miejsce

Barcelona - więcej niż klub

Kilka lat temu 11-letni Mikołaj dowiedział się, że ma nowotwór. Jego największym marzeniem i obietnicą złożoną ukochanemu dziadkowi, było zagrać w Barcelonie. W zeszłym roku, dzięki FCBEscola Varsovia, udało się to pragnienie spełnić.

 / Fot. Weronika ŻółtańskaWarszawska szkółka nie pozostawiła swojego podopiecznego samemu sobie, całą akcję zorganizował koordynator centrum Ernest Waś i rodzice innych zawodników z drużyny. 15 kwietnia rozegrano mecz przyjaźni, mecz o zdrowie, pomiędzy byłym klubem zawodnika TKS Victoria Tarchomin i obecnym FC Barcelona Escola Varsovia.

 / Fot. Weronika ŻółtańskaNa meczu pojawili się wszyscy najważniejsi ludzie związani ze szkółką, dyrektor techniczny Carlos Alos, a także dyr. zarządzający FCB Witold M. Miller, wręczając Mikołajowi upominki od FCBEscola Varsovia. Choć był to dopiero drugi dzień na powietrzu od kilku tygodni, Mikołaj nie mógł oprzeć się pokusie zagrania choćby kilku minut ze swoimi kolegami.

 / Fot. Weronika ŻółtańskaLicznie zgromadzeni kibice mogli kupować cegiełki na rzecz chorego chłopca, losy na loterię, do której nagrody ufundowali sponsorzy. Wolontariusze upiekli pyszne ciasto, grała muzyka. Dla Mikołaja przyjechała też straż pożarna z wozem strażackim i psami ratowniczymi, a także straż graniczna. Wszyscy w tym dniu chcieli pomóc potrzebującemu chłopcu. Cały dochód z tego meczu  / Fot. Weronika Żółtańskazostał przekazany na rzecz potrzebującemu Mikołajowi. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Warto jeszcze raz podkreślić postawę rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w ten mecz, pokazując, że powtarzane na każdym kroku, tak w hiszpańskiej jak i tej warszawskiej Barcelonie głosy: "jesteśmy jedną wielką rodziną", po raz kolejny okazały się najszczerszą prawdą, nie tylko pustym frazesem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.