Barcelona zatrzymana w Sevilli!

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki Primera Division Real Betis Balompié zremisował 2:2 z FC Barceloną na Estadio Ruiz de Lopera w Sevilli.

Podopieczni Francisco Chaparro rozpoczęli spotkanie odważnie nie czując kompleksów wobec lidera Primera Division. Śmiałe ataki mogły zakończyć się zdobyciem bramki przez gospodarzy, jednak po strzale Oliveiry jeden z obrońców Blaugrany wypił piłkę z bramki. Goście długo utrzymywali się przy piłce, gola jednak zdobyć nie potrafili.

W 18. minucie meczu, po ładnym, wysokim dośrodkowaniu Emany w pole karne, najwyżej do piłki wyskoczył Melli i Betis prowadził 1:0. Osiem minut później Sergio Garcia, wrzucił piłkę w pole karne, ale nikomu nie udało się jej strącić. Ostatecznie z lewej strony pola karnego dopadł ją Mark Gonzales i uderzył technicznie podwyższając wynik na 2:0. Od tej chwili na boisku przeważała Barcelona, a Samuel Eto`o strzelił gola kontaktowego, w doliczonym czasie pierwszej odsłony meczu.

Druga połowa zaczęła się od nieuznanej przez sędziego bramki Oliveiry - Brazylijczyk był na spalonym. Barcelona utrzymywała grę w szybkim tempie, piłkarze Betisu odgryzali się, kąśliwymi kontratakami. W 57. minucie meczu na boisku pojawili się Messi i Henry, gra była jeszcze szybsza i jeszcze piękniejsza, lecz nadal bez bramek.

Gdy kibice Betisu cieszyli się już ze zwycięstwa swych piłkarzy, jak grom z jasnego nieba po podaniu Xaviego, Samuel Eto, wdarł się w pole karne z piłką, oszukał trzech obrońców i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania na 2:2. Były to gole nr 22 i 23 dla Kameruńczyka, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Primera Division.

Barcelona została zatrzymana, po serii dziewięciu wygranych spotkań z rzędu. Nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 60 punktami. Betis z 26 punktami zajmuje 13 lokatę.