Barcelona znów gromi

Zespół „Dumy Katalonii”, po raz kolejny udowodnił, że jest najpoważniejszym kandydatem do tytułu najlepszej drużyny Hiszpanii. W sobotni wieczór zespół Josepa Guardioli pokonał Deportivo La Coruna 5:0 (3:0).

FC Barcelona źródło : http://commons.wikimedia.org/wiki/File:FC_Barcelona_2007_cropped.jpg , licencja Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. chantrybeeBlisko 99 tys. kibiców „Blaugrany” obejrzało widowisko, w którym gra toczyła się głównie na jedną bramkę. Trzy gole zdobyte w pierwszych 45 minutach przez Messiego (w 21. minucie), Thierry'ego Henry (sześć minut później) oraz Samuela Eto'o w 41. minucie, przesądziły o zwycięstwie Barcelony. Po zmianie stron Katalończycy postawili „kropkę nad i” dokładając dwa kolejne gole, które zdobyli ponownie Henry oraz Eto'o (z rzutu karnego). Podopieczni Pepe Guardioli przeważali przez 90 minut, po raz kolejny rozstrzygając mecz praktycznie jeszcze przed przerwą.

Barcelona dzięki zwycięstwu ustanowiła rekord w ilości zdobytych punktów w pierwszej połowie sezonu ligowego (50 pkt.) oraz umocniła się na pozycji lidera Primera Division.