Facebook Google+ Twitter

Bardzo bliska beatyfikacja Jana Pawla II

Proces beatyfikacyjny papieża Polaka wkracza w decydującą fazę. Zakończył się ważny etap na drodze do beatyfikacji.

Jan Paweł II / Fot. www.opoka.plOficjalnie Watykan nie potwierdza takiej informacji. Na kardynałów i biskupów nałożono tzw. sekret papieski aby żadna informacja z odbywającego się procesu nie wydostała się do mediów. Za ujawnienie jakichkolwiek informacji z przebiegu obrad grozi kara. Kolegium kardynałów w Watykanie uznało heroiczność cnót papieża Polaka. Tym samym jeden z końcowych etapów dobiegł końca.

Po tej decyzji do zakończenia procesu beatyfikacyjnego pozostał już tylko jeden, najważniejszy etap.
Teraz dekret musi zostać podpisany przez papieża Benedykta XVI. Podpisanie takich dokumentów odbywa się najczęściej przed Bożym Narodzeniem.

Następnie do zakończenia beatyfikacji brakować będzie tylko zakończenia dochodzenia w sprawie cudu uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. W momencie gdy oba dokumenty
(Dekretem o uznaniu heroiczności oraz potwierdzaniu cudu uzdrowienia) zostaną podpisane przez Benedykta XVI pozostanie już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji.

Włoski dziennik " Il Giornale" pisze już o możliwej dacie beatyfikacji papieża Jana Pawła II to maj lub październik 2010 roku.

Źródło: Panorama tv

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

tylko pytam
  • tylko pytam
  • 16.01.2011 22:59

Kto ważniejszy, Jezus, czy papież? Nikt z ludzi nie jest święty. Wszyscy są grzeszni. Słowo święty, oznacza 'czysty, oddzielony do służby dla Boga'.
Nawet do Jezusa żaden z apostołów nie zwrócił się 'Święty Jezusie". A przecież Jezus bardziej by zasługiwał na takie traktowanie bo był doskonały, bez grzechu. Sam Jezus powiedział do uczniów: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest bowiem Ojciec wasz, ten w niebie." Jezus tu (Ew.Mateusza 23,9) nawiązał do tytułu religijnego, który przysługuje tylko Bogu. Dlaczego cały kościół katolicki sprzeciwia się wypowiedzi, zakazowi Jezusa Chrystusa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo tych wszystkich dyskusji i dywagacji dla mnie jak i przypuszczam dla wielu nie tylko Polaków Jan Paweł II jest już Świętym od dawna. Niezależnie od tego co o tym sadzi instytucja KK
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to satry mechanizm psychologiczny... Bo jak jest jakas liczna rodzina i jednego z jej czlonkow ustanowi siwetym to od razu zmienia sie ich nastawienie do KK... Nie bez powodu tylu swietych powolano w laicyzujacej sie Hiszpanii...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 09:46

"...bliska beatyfikacja Jana Pawła II"

w dokumentach rodzinnych mam list podpisany " Karol Wojtyła Arcybiskup Metropolita Krakowski", mam też list podpisany "Jan Paweł II" - listy były adresowane do mojego Ojca:)

Na początku XXI w. wobec zachodzących przemian kościół katolicki potrzebuje "świętych"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A odnosnie tematu beatyfikacji - czy ktos ma watpliwosci, ze JPII zostanie beatyfikowany? To troche tak jak nagroda dla glownego prezesa/czlonka zazadu danej firmy... Sami sobie w koncu przyznaja te nagrody, w ramach wlasnej "korporacji"... Nie ma sie wiec co specjalnie ekscytowac. Beatyfikacja jest jak w banku i po za KK niczego zasadniczo nie zmienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa cudow (medycznych) rozwiazana... ;) Ostatnio znajomy mi opowiadal jak to uniego w firmie wykupiono badania tarczycy (badania, nie leczenie)... Niemal kazdemu cos tam zdiagnozowano i wykryto nieprawidlowosci... Pewnie firma medyczna liczyla, ze przyjanmniej czesc z tych osob podejmie dalsze leczenie (juz odplatne) wlasnie u nich. Ten moj znajomy z owymi "nieprawidlowosciami" udla sie jednak do wlasnej przechodni po czym tamtejszy lekarz wrecz wygonil go z gabinetu "zeby nie zwracal mu glowy, bo w jego wieku takie wyniki sa czyms zupelnie normalnym, i ewentualne leki wiecej zaszkodza niz moga pomoc"... Innym slowy mamy wyjasniony pewien mechanizm cudow medycznych - wpierw cos sie diganozuje na wyrost, by nastepnie stwierdzic ze nastpilo "cudowne wyleczenie"... ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.