Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20030 miejsce

Bardzo ciepło w pierwszej dekadzie listopada. Termometry wskażą nawet 18 stopni Celsjusza (wideo)

Listopad zaczął się wspaniałą pogodą. Za błękitne niebo, słońce i wysoką temperaturę odpowiada wyż znad Bałkanów. Ten układ ciśnienia rządzi pogodą na wielkich obszarach Europy: w centrum, na wschodzie i częściowo na południu kontynentu.

 / Fot. pepperminting/CC0Duże znaczenie dla nas ma również położenie niżów. Są one daleko na północy oraz nad Atlantykiem i w ten sposób wspomagają ciepłą cyrkulację powietrza. Płynie do nas przyjemne ciepło z południa i taki stan rzeczy będzie utrzymywać się co najmniej przez tydzień.

W tej sytuacji nie powinniśmy być zdziwieni, gdy na swoim termometrze zobaczymy aż 17, 18 stopni – tak może być na południu Polski za tydzień. Dni poprzedzające ten listopadowy „upał” też będą ciepłe, zwłaszcza na południu i zachodzie, gdzie przewiduję 15, 16 stopni. Wschód w tym czasie będzie o kilka stopni chłodniejszy i nocami można spodziewać się przymrozków.

Ta bardzo ciepła aura skończy się po 10. listopada. Wtedy odczujemy ochłodzenie, ale nie będzie to zima, a zwykła późna jesień: w połowie miesiąca na termometrach będzie od 5, 6 stopni na północy do 11, 12 na południu.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.