31665 miejsce

Bardzo dobry występ Kamila Stocha!

W niedzielę Kamil Stoch zajął bardzo dobre 6. miejsce i dzięki temu w "generalce" awansował na 16. pozycję. Pozostali Polacy też przyzwoicie.

Na rosyjskiej skoczni został ustanowiony nowy rekord obiektu - Johann Andre Forfang uzyskał 140 metrów. Ta odległość dała Norwegowie 3. miejsce. Pół metra bliżej wylądował Słoweniec Peter Prevc, który odniósł swoje kolejne zwycięstwo. Dzięki temu triumfowi skoczek awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej - dotychczasowy lider Severin Freund zajął dziś dopiero 12. lokatę. Na 2. miejscu podium stanął Austriak - Michael Hayboeck, dla którego niedzielny konkurs był najlepszym w tegorocznym cyklu Pucharu Świata.

Kamil Stoch udowodnił, że fatalny skok w kwalifikacjach do sobotniego konkursu był tylko wypadkiem przy pracy. Polak zaprezentował się dziś bardzo dobrze i zajął 6. pozycję. To najlepszy rezultat dla podopiecznego trenera Łukasza Kruczka w tym sezonie. Szkoleniowiec ma więcej powodów do uśmiechu - w rosyjskim Niżnym Tagile punkty zdobyli również: Piotr Żyła, Maciej Kot, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki. Zapunktować nie udało się jedynie Stefanowi Huli i Janowi Ziobro.

Przed Świętami Bożego Narodzenia polska kadra uda się jeszcze do Engelbergu, by wystąpić w dwóch konkursach indywidualnych.