Facebook Google+ Twitter

Bardzo mocny atak Palikota na Macierewicza: "Może odpowiadać za śmierć"

Janusz Palikot powiedział, że zwrócił się do zastępcy szefa sejmowej speckomisji, Artura Dębskiego o wyjaśnienie, czy Antoni Macierewicz może być odpowiedzialny za śmierć i uwięzienie agentów WSI, których nazwiska zostały wymienione w jego raporcie. - To bezczelność i kłamstwa - powiada poseł Macierewicz.

 / Fot. Wikimedia CommonsAntoni Macierewicz, słuchając słów posła Palikota, zapowiedział, że jeżeli do poniedziałku (nie ujawnił, do którego), Palikot nie przedstawi, choć jednego nazwiska agenta, który był wymieniony w raporcie z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) i poniósł śmierć - złoży na niego doniesienie do prokuratury.

"Sprawa jest bardzo poważna, dotyczy kilkunastu osób, jak informują media niepolskie, z obszarów dawnego Związku Radzieckiego, gdzie ci agenci zostali przechwyceni i albo zginęli, albo trafili do różnego rodzaju więzień" - powiedział Janusz Palikot na konferencji prasowej, zorganizowanej w niedzielę, 22 września, w Lublinie.

Poseł Janusz Palikot zaznaczył, że zainicjował wyjaśnienie tej kwestii, gdyż – jak podkreślił - Macierewicz "pojawił się, jako kandydat na ważną twarz w rządzie Jarosława Kaczyńskiego". Dodał, że poprosił Artura Dębskiego o podjęcie wszystkich działań i czynności, możliwych w ramach sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Wkrótce ma być podjęta decyzja, czy sprawa Macierewicza, jako podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa, zostanie skierowana do prokuratury.

- Artur Dębski podjął te działania. W najbliższym czasie materiały, które mogą być ujawnione, zostaną ujawnione i podjęta zostanie decyzja czy kierujemy sprawę do prokuratury, zawiadamiającą o możliwości popełnienia - umyślnego czy nieumyślnego, to będzie zależało od tych informacji - zabójstw przez Antoniego Macierewicza w stosunku do osób pracujących na rzecz polskiego państwa w wywiadzie lub kontrwywiadzie - powiedział na konferencji Janusz Palikot.

Ponadto Janusz Palikot dodał, że część niezbędnych materiałów już napłynęła i trwa ich przegląd, a inne mają napłynąć w najbliższym czasie. "Z tego się rysuje obraz czarny dla Antoniego Macierewicza, zdaniem Dębskiego, bo ja sam tych materiałów nie znam, nie widziałem i nie mogę ich widzieć" - zaznaczył poseł Palikot. Zastrzegł, że jeśli poseł Artur Dębski "utwierdzi się w tym przekonaniu", to – jak zaznaczył - "będę go namawiał" do złożenia doniesienia do prokuratury.

Zdaniem Palikota, nie ulega wątpliwości - dzisiaj to mogę powiedzieć, że opublikowanie listy nazwisk agentów Wojskowych Służb Informacyjnych - "naraziło tych ludzi na szykany". Czy są wystarczające powody, aby powiązać te szykany, czasem śmierć, z tym raportem, co do czasów, miejsc czy okoliczności - to zdecyduje później prokuratura, czy sąd" - powiedział Janusz Palikot.

- Wystarczy już tej bezczelności, hucpy i kłamstwa. Niech najpierw pan Palikot wymieni jakiegokolwiek agenta, czy funkcjonariusza WSI, który był wymieniony w raporcie, a następnie poniósł śmierć. Upowszechnianie takich informacji jest szkodliwe dla państwa polskiego, jego powagi i bezpieczeństwa - powiedział Antoni Macierewicz.

Zdaniem posła Macierewicza - najwyższy czas skończyć czarną komedię Palikota. - Niech wskaże, choć jedno nazwisko. Jeżeli tego nie zrobi do jutra, to wystąpię do prokuratury, w sprawie upowszechnienia przez niego fałszywych informacji, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa - dodał ważny polityk PiS.

- Z nim jest ten problem, że jak się rozpędzi, to nic go już nie zatrzyma. Fenomen Macierewicza polega na tym, że w bezpośrednim kontakcie to jest piekielnie inteligentny człowiek, do tego kulturalny, ujmujący. A na zewnątrz - arcyoszołom - rozkłada ręce jeden z polityków PiS, o czym informuje tygodnik "Wprost".

W opinii tygodnika, Antoni Macierewicz wysadzał już agentów, z Sejmu i z pracy w WSI. Czy teraz wysadzi marzenia PiS o powrocie do władzy? – pyta. Na problemy i kłopoty Platformy Obywatelskiej, najlepszym lekarstwem jest Antoni Macierewicz. To jedna z nielicznych ocen, z którą zgadzają się politycy PO, jak i - po cichu - działacze PiS.

Bo, kiedy tylko poseł Macierewicz pojawi się w mediach, i lansuje kolejne tezy dotyczące rzekomego zamachu na samolot w Smoleńsku, politycy PO mogą zacierać ręce. Dlaczego? Antoni Macierewicz i jego zespół do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - jak nikt inny – doskonale "utrudnia partii Kaczyńskiego odzyskanie centrowego elektoratu".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Pan Antoni Macierewicz "podciął skrzydła" hydrze, lecz nie zniszczył mózgu który kieruje przestępczymi organizacjami, firmami, komentarzami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan też jest rozpracowany ale nie chcę tego ujawniać dla Pana dobra :)
Pozdrawiam serdecznie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę że jest pani wybitną znawczynią psychologii która potrafi zdiagnozować człowieka na podstawie zdjęcia. Wyszukana umiejętność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Portret wizualny i psychologiczny na załączonej fotce wygląda niekorzystnie dla pokazanego .
Ta twarz wiele mówi ale czy powie gdzie ukrył owiewkę poddaną ekspertyzie trzem amatorom lotnictwa ?
Nic też nie wiadomo czy ma kawałek brzozy .
Pan Macierewicz miałby zdecydowanie ułatwioną pracę gdyby nie uciekł ze Smoleńska .
WSI no cóż , trzeba mieć niebywały talent aby zniszczyć wywiad i kontrwywiad własnego kraju .Narazić agentów na niebezpieczeństwo a nawet śmierć . Obce wywiady dostały prezent .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku po roku 1981 rządzi w Polsce nieprzerwanie junta wojskowa pod przewodnictwem Generała.
Oczywiście ma ona swoje korzenie w powojennej działalności NKWD. Dzięki zdobytym jeszcze za czasów PRL-u informacjom zdołali przejąć najbardziej dochodowe i strategiczne interesy.
Nic dziwnego że każda próba rozwiązania mafijnych struktur WSI kończy się wspomnianą hucpą.
Czy nie inaczej było za rządów Olszewskiego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, jak widzę prawda w oczy kole:) Oczywiście nie żywię urazy, uporaj się z tym jak chcesz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

za Faktem '' Wojskowa prokuratura ustala, czy Antoni Macierewicz i jego zespół mają części z tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem! Tak zeznał w prokuraturze jeden z ekspertów Macierewicza prof. Jan Obrębski.''

Nie dosyć, że psychotyk, to jeszcze zbieracz :)

Bartku muszę zacząć cię ignorować, wybacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę Tomku że prostackie aluzje weszły ci już w nawyk :) Najśmieszniejsze jest to, że kolejny raz wykazujesz się hipokryzją, tu słowami: "Czasem lepiej nic nie pisać, jak się nie ma nic do powiedzenia na konkretny temat". No chyba, że wszystko co masz do powiedzenia w temacie Macierewicza to aluzja, że jest chory psychicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponad 815 tysięcy złotych! Tyle do tej pory wyniosły koszty odszkodowań i procesów sądowych poniesionych przez Skarb Państwa w związku z działalnością Antoniego Macierewicza...Do tej pory prawomocnymi wyrokami zakończyło się 19 z nich. Natomiast przed Sądem Okręgowym w Warszawie i Sądem Apelacyjnym w Warszawie toczą się jeszcze cztery postępowania związane z raportem.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/macierewicz-kosztowa-800-tys-z_289953.html

Chyba nie zdarzyło się nigdzie na świecie, aby jakikolwiek władze państwowe ujawniały nazwiska pracowników służb specjalnych a szczególnie agentów. Bez względu na sytuację polityczną w kraju, tych ludzi się chroni.
Zgadzam się absolutnie z wypowiedzią pana Celińskiego sprzed kilku dni(fakty po faktach)
że całą działalność Maciarewicza jest bardzo na rękę Rosjanom. Nie musza się wysilać, aby nam wewnętrznie mącić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.09.2013 07:45

Zgadzam się z panią Jadwigą.

A Janusz Palikot... bez komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.