Facebook Google+ Twitter

Bardzo niebezpieczny pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej

Rząd planuje utworzenie elektronicznej bazy danych, która będzie zawierała informacje dotyczące szkół oraz uczniów. Ściśle rzecz ujmując, ma to być zmiana w Systemie Informacji Oświatowej. Rodzice nie zgadzają na zbieranie istotnych danych.

Argumenty rodziców są merytoryczne i poważne. Taka baza danych to bardzo dobre narzędzie do sprawdzania dzieci przez pracodawców za dwadzieścia lat. Czy takie narzędzie jest im potrzebne? Czy taka e–baza w jest w ogóle potrzebna? Zarówno moim zdaniem, jak i rodziców, jest absolutnie zbędna.

Dlaczego? Załóżmy, że pracodawca dowie się czegoś niespecjalnie ciekawego o przyszłym pracowniku z tego systemu (problemy w szkole). Przez to pracodawca nie będzie chciał zatrudnić Karola, Jasia, czy też Małgosi, albowiem dowiedział się czegoś, co kandydaci na dane stanowisko chcieli ukryć, czy może bardziej nie chcieli się chwalić.

Rzecz może być zupełnie błaha, ale może zdecydować o tym czy ktoś dostanie pracę. Nie ważne,że coś stało się dwadzieścia, czy też dwadzieścia pięć lat temu. Sprawa widnieje w systemie i dlatego, że na przykład Jasio, a dziś Pan Jan, był niegrzeczny w podstawówce, straci szansę na dobrą posadę.

Przecież to kuriozum! Co ciekawe zupełnie legalne. Na szczęście znaleźli się ludzie, którym taki pomysł się bardzo nie podoba. Faktycznie sprawia wrażenie bardzo niebezpiecznego dla dzieci,które kiedyś będą starały się o pracę. Krzywdzący i głupi pomysł. Mama nadzieję, że rodzicom uda się go zablokować, gdyż przyniesie więcej szkody niżeli pożytku.

Sprawa gromadzenia dużej ilości wrażliwych danych to kwestia,która budzi niemałe wątpliwości natury prawnej. Prawdopodobnie nie tylko u mnie zostały one obudzone. Co na to prawnicy? Czy rodzice mają rację, nie zgadzając się na wspomniane zmiany, które chce wprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej? Jak sądzicie? Podobno dostęp do wrażliwych danych ma być limitowany. Nie zmienia to faktu, że jestem przeciwny tego rodzaju ideom wysuwanym przez posłów oraz urzędników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.