Bardzo niesprawiedliwy konkurs w Zakopanem. Wygrywa Anders Bardal

Najlepszy wynik Polaka to dopiero 10. miejsce Macieja Kota. Trudne warunki: silny wiatr, wysoka temperatura i deszcz pokrzyżowały plany organizatorom.

Podium konkursu / Fot. Alicja Kosman PZNNajpierw anulowano skoki kilku pierwszych zawodników, a potem ciągnięto jedną serię przez 2 godziny. Co ciekawe organizatorzy próbowali rozpocząć kolejną drugą część, co spotkało się z różnymi opiniami, ale w efekcie i tak za oficjalne wyniki uznano te z pierwszej serii.

Loteryjne zawody wygrał Anders Bardal. Norweg uzyskał 131.5 metra. Drugi był Peter Prevc a trzeci Richard Freitag.

Kamil Stoch uplasował się na 17. pozycji. Lider Pucharu Świata skoczył 126.5 metra. Klemens Murańka zajął 13. miejsce, Krzysztof Biegun 15., Piotr Żyła 19., a Jan Ziobro 21.

Punktów niestety nie zdobyli dzisiaj Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

Thomas Diethart i Andreas Wellinger powtarzali swoje skoki z powodu złego stanu torów najazdowych. Zawodnicy jechali z prędkościami ledwo ponad 88 km/h. W powtarzanej próbie było jeszcze gorzej, więc ciężko stwierdzić czy to była dobra decyzja jury.

Konkurs za wszelką cenę próbowano ciągnąć dla kibiców, którzy jak zwykle nie zawiedli. Na trybunach było ponad 20 tys. ludzi.

Na Igrzyska Olimpijskie do Soczi pojedzie Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki.