Facebook Google+ Twitter

"Bardzo tęsknię za teatrem" - wywiad z Mają Hirsch

Mimo wielu ról na koncie, nadal została w niej nieśmiałość z dzieciństwa. Przez ponad dziesięć lat grała w Teatrze Dramatycznym. Kojarzona głównie z małego ekranu. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Maja Hirsch.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu W dzieciństwie była bardzo nieśmiała i wycofana. "Cały czas się tylko uśmiechałam i nic nie mówiłam, ale w podstawówce dostałam trochę szajby" - wspomina Maja Hirsch. "Przez to, że moja klasa była zwariowana, ujawnił się mój temperament i mimo bardzo dobrych ocen, miałam notorycznie nieodpowiednie zachowanie" - dodaje. Jednak aktorka podkreśla, że cały czas jest w niej trochę tej nieśmiałości z młodzieńczych lat, ale na potrzeby swojego zawodu stara się jej wyzbyć.

O aktorstwie myślała już w przedszkolu, zresztą jak wiele dziewczynek w jej wieku. Później plany jej się trochę pozmieniały - w liceum wybrała klasę humanistyczną z rozszerzonym językiem niemieckim, więc później naturalnie chciała studiować germanistykę. Gdy jednak wybrała się spektakl dyplomowy studentów warszawskiej szkoły teatralnej, dotarło do niej, że jednak chce spróbować swoich sił na scenie. Egzaminy do PWST udało jej się zdać za pierwszym razem i tak rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem na poważnie.

Już na czwartym roku zadebiutowała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, jednak praca nad swoim pierwszym spektaklem nie wspomina zbyt pozytywnie. "Reżyser nie umiał odpowiedzieć na żadne moje pytanie, próbowałam więc sama zrozumieć pewne kwestie, a że nie umiałam, to schudłam piętnaście kilogramów i straciłam połowę włosów" - wspomina Maja Hirsch. Mimo wszystko po roli w sztuce "Salome" aktora otrzymała angaż w Teatrze Dramatycznym i została w prawie jedenaście lat. Obecnie nie jest związana z żadną ze stołecznych scen, ale jak podkreśla - bardzo tęskni za teatrem.

Aktorka Maja Hirsch gościła w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaPolacy kojarzą ją przede wszystkim z ról serialowych - w "M jak miłość", "Wiadomościach z drugiej ręki", "Brzyduli" czy ostatnio "Na krawędzi". "Zdając do szkoły teatralnej, nie myślałam o graniu w serialach, ale też nie zarzekałam się jak moi niektórzy koledzy, że tego nigdy nie zrobię" - zaznacza Maja Hirsch. Dziś podkreśla, że praca przy telewizyjnych produkcjach wiele ją nauczyła, a także pozwoliła na poznanie ciekawych osób.

Kiedyś aktorka unikała celebryckich bankietów, a obecnie coraz częściej można ją zobaczyć na salonach. "Sama nie wiem, dlaczego tak się stało" - wyznaje Maja Hirsch. "Nabrałam do siebie ogromnego dystansu i postanowiłam wykorzystać tę bardziej rozrywkową sferę swojego zawodu" - dodaje. Artystka przyznaje także, że bywanie na tego typu wydarzeniach w żaden sposób nie przekłada się na propozycje nowych ról, a jedynie powoduje, że pojawia się więcej publikacji w mediach na jej temat.

Obejrzyj cały wywiad z Mają Hirsch:Lubisz oglądać Maję Hirsch w produkcjach telewizyjnych? Dowiedz się, kiedy są emitowane! Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.