Facebook Google+ Twitter

Barejada 2007 w Jeleniej Górze

Trwają obchody Września Jeleniogórskiego. Z tej okazji w mieście organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe. Od kilku lat stałym punktem obchodów jest Barejada.

Ratusz miejscki w Jeleniej Górze / Fot. Tomasz SierpińskiBarejada to festiwal filmów komediowych i niezależnych, który wystartował w minioną środę i potrwa do soboty w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Nazwa festiwalu pochodzi od nazwiska reżysera Stanisława Barei. To jego filmy stanowią trzon spotkań niezależnych filmowców.

W pierwszym dniu zaprezentowano historię festiwalu. Widzowie w trzech blokach obejrzeli filmy pokazywane i nagradzane w minionych latach. Projekcje zakończono, tradycyjnie, pokazem kultowego „Misia”.

Kolejne dni to zmagania filmowców o nagrody i prestiżową statuetkę „Misia, na miarę naszych możliwości”. Wytrwali widzowie obejrzą 25 niezależnych produkcji, od kilkuminutowych etiud po pełnometrażowe historie.

Tegoroczną Barejadę zakończy pokaz specjalny filmu „Ryś”, będący kontynuacją historii Ryszarda Ochódzkiego, szefa klubu sportowego „Tęcza”. Każdy dzień zmagań wieńczy dyskusja z twórcami w festiwalowym pubie, o wymownej nazwie „Komitet cafe”. Dysputy często trwają do białego rana.

Szczegółowy program festiwalu znajdą Państwo na stronie http://barejada.exdart.com.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plus za obywatelsko-informacyjny tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Dzwonię do Ciebie bo nie mogę rozmawiać " ;-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.