Facebook Google+ Twitter

Barichello wygrał na Monzy, kolejna awaria samochodu Kubicy

Robert Kubica z powodu awarii bolidu nie ukończył tegorocznego Grand Prix Włoch. Rywalizację na torze Monza wygrał Rubens Barichello, który wyprzedził swojego kolegę z zespołu Jensona Buttona i Lewisa Hamiltona.

Faworytów tego wyścigu było wielu. Bardzo dużo zależało od strategii tankowań i zużycia się opon.

Start był bardzo emocjonujący. Na szczęście nie doszło do żadnego kontaktu pomiędzy zawodnikami w pierwszej szykanie. Pierwszą pozycję utrzymał Lewis Hamilton.

Rubens Barichello / Fot. http://www.flickr.com/photos/pcw/3645283458/sizes/l/Wyśmienicie rozpoczął rywalizację Robert Kubica. Polak na pierwszym zakręcie zdołał wyprzedzić 3 rywali. Niestety podczas przeganiania Webbera, Australijczyk zawadził o skrzydło Polaka i uszkodził je. Kubica nie był w stanie jechać swoim najlepszym tempem. Przy takim obciążeniu paliwem, z jakim jechał Robert oznaczało to konieczność kontunowania wyścigu z nie do końca sprawnym bolidem, przez kilkanaście okrążeń. Pomimo tego Kubica był w stanie wyprzedzić jeszcze Sebastiana Vettela. Niemiec podczas manewru Polaka nie zachował się najlepiej - próbował zepchnąć kierowcę BMW z toru. Kubica jednak nie dał się Vettelowi i zyskał pozycję. Jechał na 9. miejscu. Ale sędziowie postanowili to zmienić. Polak dostał nakaz zjechania do boksu i był to koniec marzeń punktowych Roberta. Szkoda, że podczas tego pit-stopu po 10 okrążeniach, nie postanowiono zatankować bolidu Polaka do pełna i spróbować pojechać resztę okrążeń bez zjazdu do boksu.

Od stawki oddalał się Hamilton, który musiał wypracować jak największą przewagę nad rywalami, jechał bowiem znacznie lepszym bolidem i miał przewidziane 2 postoje w boksie.

Na 16 okrążeniu Kubica zjechał do boksów. I już z nich nie wyjechał. Mam nadzieję, że była to zdroworozsądkowa rezygnacja z wyścigu, a nie efekt awarii. Robert, jadący na ostatnim miejscu, nie miał po co kontynuować wyścigu i męczyć silnika. Lepiej zachować go na kolejne starty, w których będą większe szanse na powodzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.