Facebook Google+ Twitter

Bariści, barmani i kucharze, czyli o EuroGastro słów kilka

Już niedługo bo od 24 do 26 marca hale MT Polska będą trafiały do przyszłych klientów przez żołądek. W tych właśnie dniach odbywają się największe targi gastronomiczne. O EuroGastro 2010 słów kilka zatem.

Kiedy, jak i najważniejsze: dlaczego i po co?

Wyrabianie kontaktów zawsze pomaga napędzać biznes. / Fot. Mateusz Max MaksiakKiedy? Od 24 do 26 marca. 2010 rok. Gdzie? W halach MTPolska. Po co? Aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi z branży hotelarsko-usługowej. Ideą targów EuroGastro jest przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii. Na EuroGastro obecni są przedstawiciele wiodących firm z Polski i z zagranicy, co stanowi znakomitą okazję do porównania ich oferty, a także do nawiązania międzynarodowych kontaktów handlowych.
Programy targów są bardzo złożone i każdy znajdzie coś dla siebie. Od pokazów barmańskich, poprzez wyposażenie kuchni, pokazy baristów (nie mylić z barmanami) oraz sektor cukierniczy.

Temat przewodni: kawa

Mała, czarna lub z mlekiem przygotowywana na wiele sposobów zawsze jest obecna w naszym życiu pośrednio lub bezpośrednio. Legenda głosi, że pasterz wyprowadzał swoje owce, a te któregoś dnia zjadły owoc kawowca. Bardzo je to pobudziło. Zaniepokojony pasterz postanowił zbadać roślinę. Zabrał owoce i oddał je mnichom. Ci stwierdzili, że są złe i należy je spalić. Wtedy to wydobył się wspaniały aromat, który do dziś dnia stawia zwolenników czarnego napoju na nogi.

Jednak na targach przekonamy się, że kawa to nie tylko dwie łyżeczki, mleko i cukier. Tam najlepsi z najlepszych, czyli bariści wybrani w finałach lokalnych przedstawią nam swoje zamiłowanie do przygotowywania kawy. Finalista wyjedzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata WBC Barista – Londyn 2010. Jednak należy pamiętać, że nawet w kawie trzeba znać umiar.

A zatem mała czarna i na targi ruszać czas, bo już za 35 dni rozpoczyna się EuroGastro 2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.