Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26604 miejsce

Barka na Wielki Tydzień

W parafialnym miesięczniku Barka odnajdziemy kilka głębszych myśli do rozważania w okresie Wielkiego Postu oraz w Wielkim Tygodniu.

Strona główna Barki. / Fot. skan winetyBarka to miesięcznik redagowany przez księży i wiernych sopockiej parafii p.w. św. Andrzeja Boboli, najstarszej świątyni w Sopocie.

W marcowym numerze tego pisemka odnajdujemy szereg tekstów zachęcających do głębszych przemyśleń. Ksiądz Ireneusz rozważa przyczyny trudności w spowiadaniu się, przystąpienia do sakramentu pokuty. "Dla wielu z nas - czytamy - najtrudniejsze jest samo podejście do konfesjonału. Nogi stają się dziwnie miękkie. Tracimy pewność siebie". Dzisiaj, często popełniając zło nie widzimy naszej winy, nie dostrzegamy grzechu. Natomiast szukamy wymówek i usprawiedliwienia.

Bartek Rajewski dzieli się swoimi przemyśleniami na temat bierzmowania. Ubolewa, że coraz częściej opanowuje nas indyferentyzm religijny, że do sakramentów podchodzimy bardzo komercyjnie, że już od chrzcin zatracamy charakter religijny tego wydarzenia a kładziemy nacisk na wystawne przyjęcia i rewię mody.

Niewygodne pytania w rachunku sumienia, kwestie o których chętnie zapominamy przypomina ks. Marek Kruszewski.

Ponadto w Barce znajdujemy i.in. Kalendarium Wielkiego Postu, przypomnienie o Czterdziestu Męczennikach, św. Cyrylu, Janosiku, losach skradzionych polskich regaliów oraz miesięczne opowiadanie: Serce.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lubię pana galerie, ale czemu służy ten artykuł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.