Facebook Google+ Twitter

Barmańskie show w Warszawie

Wczoraj w klubie Mirage odbył się Wielki Finał Independent Flair League - jedyne w Polsce zawody dla barmanów pracujących w stylu Flair. Dziesięciu najlepszych zawodników walczyło o 3 tys. euro.

 / Fot. Materiały prasowe PR Group/ Entertainment Group Wielki finał odbył się w warszawskim klubie Mirage. Zakwalifikowało się do niego dziesięciu najlepszych zawodników, wyłonionych w trzech etapach eliminacji. Odbywały się w Sopocie i na Łotwie, a brało w nich udział ponad pięćdziesiąt osób, m.in z Polski, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii.

Wśród szczęśliwej dziesiątki znalazła się jedna kobieta i dziewięciu mężczyzn - w tym jeden z Łotwy i jeden z Wielkiej Brytanii. Organizatorzy dla zwycięzcy przygotowali nagrodę w wysokości 3000 euro, dla zdobywcy drugiego miejsca 1000 euro, trzeciego 500 euro, a dla najlepszego juniora 200 euro.

Każdy uczestnik, w czasie nie dłuższym niż 7 minut, musiał wykonać trzy koktajle: long drink przygotowany na recepturze własnej, koniecznie uzupełniony Schweppesem i syropem Monin oraz koktajle obowiązkowe – wódka RedBull oraz Dry Martini. Oprócz tego zawodników obowiązywały ścisłe zakazy używania pirotechniki, otwartego ognia, iluzji, suchego lodu, zatykania nalewaków.

Za każde rozlanie lub upadek zawodnicy otrzymywali po 3 punkty karne, natomiast za przekroczenie limitu czasu, po jednym punkcie za sekundę.

Koktajle były oceniane w pięciu kategoriach - standardów barmańskich, umiejętności, różnorodności i oryginalności, charyzmy i błyskotliwości oraz rytmiki przez dwa jury - techniczne i degustacyjne. Według obydwu jury bezsprzecznie pierwsze miejsce zajął Tomasz Małek, drugie Marcin Osypiński, natomiast trzecie Marek Posłuszny.


Zobacz fragmenty pokazów barmańskich:

Zobacz jak jury degustacyjne próbowało koktajli:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

fajny plakat i video, ale odjazd!!!
a dlaczego w jury nie ma kobiet??? albo ci ja ich nie widzę :)
jestem wstrząśnięta tym faktem, ale nie zmieszana (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nikt nie dał plusa za ten materiał? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koleś wymiata heh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intrygujący plakat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.