Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29262 miejsce

Bartłomiej Jaszka trenował z najmłodszymi w niezwykłej Akademii

W Ostrowie Wielkopolskim powstała Akademia Piłki Ręcznej pod patronatem Bartłomieja Jaszki. Znakomity reprezentant Polski trenował dziś z dziećmi z Akademii.

Dzieci oraz B.Jaszka w czasie gry. / Fot. Bartłomiej KrawczykOstatniego dnia marca w hali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pokazowy trening Akademii Piłki Ręcznej, nad którą patronat sprawuje reprezentant Polski, Bartłomiej Jaszka.

"Z tego, co się orientuję, to jesteśmy pierwszym klubem w naszym kraju, który zorganizował zajęcia z piłki ręcznej dla dzieci już w wieku przedszkolnym. Mamy tu chłopaków, którzy urodzili się w latach 2004-2005, a więc chodzą jeszcze do przedszkola, tak więc jesteśmy pierwszym klubem w Polsce, który zorganizował taką akcję, aby dzieci z przedszkola biegały za piłką ręczną. Od półtora roku prowadzę Akademię Piłkarską, która zajmuje się szkoleniem chłopców i teraz mogę stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ jest duże zainteresowanie zajęciami. Dlatego pewnego dnia wpadłem na pomysł, aby utworzyć Akademię Piłki Ręcznej, tym bardziej, że z Ostrowa jest 5 reprezentantów Polski (Bartłomiej Jaszka, bracia Lijewscy, Bartłomiej Tomczak oraz Tomasz Rosiński - przyp.)" - opowiedział prezes, założyciel i pomysłodawca Akademii, Tomasz Szych.

10-letni Piotrek został zapisany do Akademii przez swojego dziadka, który niegdyś zakładał w Widownia zapełniona fanami szczypiorniaka oraz rodzinami młodych graczy. / Fot. Bartłomiej KrawczykOstrowie piłkę ręczną, a młodemu zawodnikowi treningi się podobają i sprawiają radość. "Na razie jest to zabawa. Dzieci mają poznawać podstawy piłki ręcznej, póki co nie robimy specjalistycznych ćwiczeń. Tak więc, bawimy się i przez tę zabawę dzieci mają się uczyć. Obecnie w Akademii jest około 20 dzieci, ale myślimy, że będzie ich coraz więcej. Z każdym treningiem przybywa coraz więcej dzieciaków. Myślę, że są zadowolone z treningów. Najbardziej podoba im się gra, która jest zawsze na zakończenie zajęć. Aby zapanować nad tym żywiołem potrzebnych jest dwóch trenerów. Oczywiście jest trochę za wcześnie, aby oceniać, czy któryś z tych młodych chłopców zagra w kadrze, ale w starszej grupie jest kilku wyróżniających się, którzy rzucają, pewnie łapią i podają piłkę. Nabór trwa. Zapraszamy bardzo serdecznie" - powiedział o swoich podopiecznych Jarosław Podlas, jeden z dwóch trenerów APR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry materiał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.