Facebook Google+ Twitter

Bartoś: Teza Macierewicza jak wiara w zmartwychwstanie Chrystusa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-04-16 16:09

Tadeusz Bartoś, teolog i były dominikanin, opublikował przed południem wpis na swoim blogu, w którym odniósł się do tezy Antoniego Macierewicza o trzech osobach ocalałych w katastrofie smoleńskiej. Wpis został już usunięty.

 / Fot. Slawek/CC 2.0Bartoś porównał w nim tezę Macierewicza, jakoby troje pasażerów lotu z 10 kwietnia 2010 roku przeżyło katastrofę w Smoleńsku, do wiary fanów Elvisa Presleya i Jima Morrisona w to, że ich idole nie umarli tylko żyją w lepszym świecie. Nawiązał również do wiary w ponowne przyjście Chrystusa na ziemię.

Idea, że gdzieś trzech żyje, że ocalało, wpisuje się w stary religijny schemat. Wierzą wyznawcy Presleya, że on żyje, gdzieś ukryty w cichym spokojnym miejscu. Wyznawcy Morrisona wierzą, że żyje, też gdzieś daleko, w ciszy na farmie w Australii czy Nowej Zelandii. Niech zbluźnię... wierzą wyznawcy Jezusa, że on żyje, że ukazywał się, żyje też w pięknym miejscu, w domu Ojca. Nazywają to religioznawcy strukturą długiego trwania. Podobne schematy pojawiają się w rozmaitych religiach, od samych ich początków, od najstarszej religii świata – szamanizmu.
 / Fot. print screen / google.com
Wpis pt. "Dlaczego Monika Olejnik zażartowała z wybuchów" został już usunięty, ale jego ślady są nadal w wyszukiwarce.

Usunięty wpis / Fot. print screen / natemat.plW sieci jest coraz więcej dowcipów, rysunków i popularnych memów na temat tezy Macierewicza. Im dłużej opinia publiczna będzie zajmować się najnowszymi "ustaleniami" posła PiS, tym bardziej internauci, blogerzy i publicyści będą spłycać temat samej katastrofy, poprzez naśmiewanie się z niej. Choć, swoją drogą, Bartoś zastosował ciekawe porównanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pan Bartos przypomina mi osoby, które zrzuciły sutanny i za stalinowsko-bierutowskiej komuny były szeroko reklamowane. Nie omieszkały one oczywiście "jechać na Kościół i wiarę pełną parą"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Kamiński , to co pan pisze to fikcja medialna . Odpowiednie urzędy li tylko prostowały plotki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Gębka czy wiesz na jakie informacje powołuje się Macierewicz? Na pewno nie . Informację o przeżyciu 3 osób w pierwszych minutach podał obecny na lotnisku oficer BORu. informację ta pojawiła się też w mediach. Ostatecznie zdementował ją Sikorski po 20 minutach od katastrofy. Główny zarzut Macierewicza dotyczy tego że w aktach służb opisujących katastrofę nie na jakiegokolwiek zapisu odnośnie tej sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

Antoni Macierewicz ośmieszając siebie - ujmuje powagi tematowi, którym "się zajmuje"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykpić i ośmieszyć to jedyne co zostało propagandowej machinie. Na merytoryczne odniesienie się do zarzutów nie ma szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.