Facebook Google+ Twitter

Bartoś: Teza Macierewicza jak wiara w zmartwychwstanie Chrystusa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-04-16 16:09

Tadeusz Bartoś, teolog i były dominikanin, opublikował przed południem wpis na swoim blogu, w którym odniósł się do tezy Antoniego Macierewicza o trzech osobach ocalałych w katastrofie smoleńskiej. Wpis został już usunięty.

 / Fot. Slawek/CC 2.0Bartoś porównał w nim tezę Macierewicza, jakoby troje pasażerów lotu z 10 kwietnia 2010 roku przeżyło katastrofę w Smoleńsku, do wiary fanów Elvisa Presleya i Jima Morrisona w to, że ich idole nie umarli tylko żyją w lepszym świecie. Nawiązał również do wiary w ponowne przyjście Chrystusa na ziemię.

Idea, że gdzieś trzech żyje, że ocalało, wpisuje się w stary religijny schemat. Wierzą wyznawcy Presleya, że on żyje, gdzieś ukryty w cichym spokojnym miejscu. Wyznawcy Morrisona wierzą, że żyje, też gdzieś daleko, w ciszy na farmie w Australii czy Nowej Zelandii. Niech zbluźnię... wierzą wyznawcy Jezusa, że on żyje, że ukazywał się, żyje też w pięknym miejscu, w domu Ojca. Nazywają to religioznawcy strukturą długiego trwania. Podobne schematy pojawiają się w rozmaitych religiach, od samych ich początków, od najstarszej religii świata – szamanizmu.
 / Fot. print screen / google.com
Wpis pt. "Dlaczego Monika Olejnik zażartowała z wybuchów" został już usunięty, ale jego ślady są nadal w wyszukiwarce.

Usunięty wpis / Fot. print screen / natemat.plW sieci jest coraz więcej dowcipów, rysunków i popularnych memów na temat tezy Macierewicza. Im dłużej opinia publiczna będzie zajmować się najnowszymi "ustaleniami" posła PiS, tym bardziej internauci, blogerzy i publicyści będą spłycać temat samej katastrofy, poprzez naśmiewanie się z niej. Choć, swoją drogą, Bartoś zastosował ciekawe porównanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pan Bartos przypomina mi osoby, które zrzuciły sutanny i za stalinowsko-bierutowskiej komuny były szeroko reklamowane. Nie omieszkały one oczywiście "jechać na Kościół i wiarę pełną parą"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Kamiński , to co pan pisze to fikcja medialna . Odpowiednie urzędy li tylko prostowały plotki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Gębka czy wiesz na jakie informacje powołuje się Macierewicz? Na pewno nie . Informację o przeżyciu 3 osób w pierwszych minutach podał obecny na lotnisku oficer BORu. informację ta pojawiła się też w mediach. Ostatecznie zdementował ją Sikorski po 20 minutach od katastrofy. Główny zarzut Macierewicza dotyczy tego że w aktach służb opisujących katastrofę nie na jakiegokolwiek zapisu odnośnie tej sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

Antoni Macierewicz ośmieszając siebie - ujmuje powagi tematowi, którym "się zajmuje"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykpić i ośmieszyć to jedyne co zostało propagandowej machinie. Na merytoryczne odniesienie się do zarzutów nie ma szans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.