Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2580 miejsce

Bartosz Arłukowicz pełnomocnikiem premiera Tuska ds. wykluczonych

Premier Donald Tusk zdecydował o powierzeniu Bartoszowi Arłukowiczowi zadań związanych ze współpracą rządu i administracji rządowej z osobami wykluczonymi. Arłukowicz otrzymał rangę sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Donald Tusk i Bartosz Arłukowicz podczas konferencji prasowej / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak podczas konferencji prasowej powiedział Donald Tusk, Arłukowicz będzie odpowiadał za koordynację współpracy między rządem i administracją rządową a osobami, które czują się wykluczone. Mówiąc o tym, premier odniósł się do takich sytuacji, jak powódź.

- Bardzo szybko doszliśmy [z Bartoszem Arłukowiczem - red.] do wspólnego zdania. Mamy podobne temperamenty w niektórych sprawach - podkreślał Tusk, i dodawał: - Gotowość do naszego współdziałania powinna być znakiem dla innych ludzi w Polsce, że jest możliwe budowanie szerokiego traktu.

Bartosz Arłukowicz, poseł bezpartyjny, opuścił klub parlamentarny SLD. Podczas wspomnianej konferencji prasowej zapewnił, że jeśli padnie taka propozycja, nie wyklucza wstąpienia do klubu parlamentarnego PO. Wyraził także gotowość do kandydowania do Sejmu z listy Platformy.

Donald Tusk i Bartosz Arłukowicz przed konferencją prasową / Fot. PAP/Radek PietruszkaArłukowicz, który nazwał siebie człowiekiem skoncentrowanym na wykonywanych zadaniach, zapowiadał harmonijną i owocną współpracę z ekipą rządzącą PO.

Czytaj też: Bartosz Arłukowicz "Osobowością 2010 roku" w polityce

Bartosz Arłukowicz jednocześnie nie ukrywał, iż wpływ na przyjęcie wysuniętej przez Donalda Tuska oferty współpracy miała dotychczasowa sejmowa współpraca SLD i PiS. - Od wielu tygodni wymagano od mnie do głosowania ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim w bardzo wielu ważnych dla Polski sprawach - tłumaczył Arłukowicz. Wcześniej zaś deklarował, że stworzy front polityczny, którzy uniemożliwi Jarosławowi Kaczyńskiemu powrót do władzy.

Komentując decyzję Donalda Tuska Adam Hoffman z PiS powiedział, że cieszy go każde zamieszanie w szeregach przeciwnika politycznego.

Elżbieta Jakubiak z PJN z kolei wyraziła żal, że Bartosz Arłukowicz, którego ceni, "rozmienia się na drobne". Rozwijając tę myśl, Jakubiak stwierdziła, iż przyjmując stanowisko sekretarza stanu, Arłukowicz zamienia się w "przystawkę" - traci polityczny potencjał. W ocenie liderki PJN wyłącznie ministrowie konstytucyjni mają realny wpływ na kierunek rozwoju państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Krzysztof G.
 • Krzysztof G.
 • 19.05.2011 08:19

Zobaczcie jak Palikot na to odpowiedział:

http://www.youtube.com/watch?v=2TYpNbbF2iw

I ma facet racje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 15.05.2011 07:13

Byłam wczoraj w Kołobrzegu , po bulwarze chodził Arłukowicz . Oklaskom i pytaniom dlaczego tak późno przeszedł do PO nie był końca. Wzbudzał powszechną sympatię tylko niemieccy kuracjusze nie wiedzieli co sie dzieje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 11.05.2011 20:45

A kto pamięta jak "gwiazda " Samoobrony Richard Czarnecki wstąpił do PiS-u ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 11.05.2011 15:42

Tusk dokonał pokerowej rozgrywki .Wprawił w konsternację i SLD i PiS - stąd te niewybredne komentarze przedstawicieli tych partii. Pozyskać taaaką gwiazdę ???. Pani Wieczorek mieszka 30 km od Szczecina to powinna wiedzieć ,kim dla tego miasta jest Arłukowicz. Społecznik , przyjaciel dzieci [ ORDER UŚMIECHU] , dziecięcy onkolog. Przejście z partii do partii żadna nowość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 11.05.2011 11:59

Levych i myNarodów tu jest kilku. Jeden myNaród wali w komunę drugi wręcz przeciwnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.05.2011 11:53

Pani Wieczorek, napisałem tylko ostatni post o stuprocentowych racjach. :)
Mam widach wielbicieli, tylko czemu się kryją ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@levy- czy ja napisałam , że zmieniłam zdanie o Arłukowiczu? Człowieku zacznij czytać ze zrozumieniem, zapraszam też do myślenia. Jak wynika z tego co się stało to zbytnio się nie myliłam w jego ocenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Transfer łamiący przewidywalne schematy. Stąd kompletny kociokwik w PiSie, w telewizji i głupia mina w SLD. A szczególnie tej części, która sie mizdrzy do Kaczyńskiego.
Jesli o kimkolwiek można powiedzieć "że nosi buławę w plecaku" to własnie o Arłukowiczu. Dostrzegł to premier dając przy okazji dowód, że człowiek, który wygłasza krytykę (nie mylić z epitetami) może byc partnerem politycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 11.05.2011 11:28

Arłukowicz Naród cię obserwuje. Naród nie głosuje na przechrzty. Naród nie wybierze kolesia z PO. Tak jak Naród nie wybierze komuszków z sld jak Andrzejak

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.05.2011 11:14

Nie wiedziałem, że istnieją też nie stu procentowe racje.
Ludzie wykształceni nie cierpią karierowiczów, a jeszcze bardziej populistów i farbowanych patriotów. Dlatego nie głosują na PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.