Facebook Google+ Twitter

Bartosz Kurek: Futbolowi raczej nie dorównamy

W rozmowie z rosyjskimi mediami Bartosz Kurek przyznał, że mimo wielkiej popularności, jaką ostatnimi czasy cieszy się siatkówka, ciężko będzie o dorównanie pod tym względem piłce nożnej.

„Ludzie w Polsce kochają siatkówkę. Jeśli jednak chodzi o popularność piłki nożnej, to jest ona poza zasięgiem” - przyznaje Kurek, od niedawna zawodnik Dynamo Moskwa.

Wywiad był częścią oficjalnej prezentacji zawodnika mediom rosyjskim. Kurek od początku sezonu pokazał się w swoim nowym zespole z najlepszej strony, stając się jednym z najbardziej skutecznych zawodników zespołu. Także rosyjska liga siatkówki ma niewielu graczy tak zdolnych jak polski reprezentant.

Kurek opowiedział dziennikarzom o popularności siatkówki w Polsce. Zauważył, że mimo tendencji wzrostowej w ostatnich latach, palmę pierwszeństwa wciąż dzierży piłka nożna.

„Ludzie w Polsce kochają siatkówkę. Można to zobaczyć na meczach Ligi Mistrzów w Polsce. Jednak jeśli chodzi o popularność piłki nożnej, to jest ona poza zasięgiem. Można było to zaobserwować podczas niedawnych mistrzostw Europy - ile ludzi odwiedziło Polskę i jak Polacy przeżywali mecze” - powiedział.

„Faktem jest, że siatkarskie kluby wciąż biorą udział w najbardziej prestiżowych turniejach, jednak to piłka nożna budzi większe zainteresowanie” - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.