Facebook Google+ Twitter

Bartoszewski - tym razem o nekrofilii i wyborach

(...) Nie zauważyłem, żeby kandydat SLD powoływał się na przesłanie niebieskie Szmajdzińskiego czy Jarugi-Nowackiej. Nie zauważyłem, żeby ktoś z PO powoływał się na przesłanie pani redaktor Bochenek z Katowic. Nie zauważyłem, żeby pan Pawlak powoływał się na posłanie zza grobu dwóch posłów PSL. Czyli oni nie uprawiają nekrofilii. Jeżeli ktoś uprawia, to on wie, że uprawia. (...)

http://wyborcza.pl/1,75248,7851338,Bartoszewski__Uzylem__nekrofilii__jako_metafory__a.html#ixzz0nFejpmuL

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.05.2010 22:53

Sławo

Oczywiście że napisałem o jedno słówko za dużo jeśli chodzi o różnice. Po prostu różnimy się a nie bardzo się różnimy.


A teraz odnośnie tematyki. Przeczytałem raz jeszcze ten wywiad. Kiedyś może pan profesor przeprosi za te słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisław Ryszard Mac pięknie przywołał refleksję Adama Pietrasiewicza na temat nienawiści >>> http://www.dialogizpodlogi.salon24.pl/ Pan Władysław Bartoszewski, niestety, tym razem należy do siejących nienawiść. To dobrze, że Jarosław Kaczyński powołuje się na przesłanie swojego św. pamięci /nie zapominajmy o tym/, Lecha.
Przesłanie to piękne. Polska niepodległa, nie wasalska, niezależna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy całym szacunku dla pana Władysława Bartoszewskiego, mówienie o nekrofilii należy zacząć od niego samego. Moje chamstwo w tym przypadku nie ustępuje chamstwu przywołanego. Zdzisław Ryszard Mac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podaję więc namiar na tę systemową teorię kultury: http://www.prawia.org. Przyjemnej i owocnej lektury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2010 09:53

Pan Mieczysław

"Z drugiej strony wymiana myśli jest bardzo cenna, np z ostatnich komentarzy Pana Witolda i Sławy zorientowałem się, że nie widzę belki we własnym oku"

Wyżej cenię, znacznie wyżej to, że się zapamiętuje wizerunek pięknej kobiety a nie jakieś tam belki. Ze Sławą bardzo się różnimy, a zatem mnie możemy pisać p. Mieczysławie tych samych postów o belce. Ja widzę sprawę inaczej a Sława inaczej.

A swoja drogą Sława to WSPANIAŁA KOBIETA


Jeśli załóżmy dam się przekonać (i na to mnie stać, bo jestem otwarty) do pana ideologii (ja też czasami ją uprawiam) no to czy wtedy dyskusja będzie miała szerszy wymiar.
Całkowicie się zgadzam się z punktami F, G punkt E do dyskusji (na usługowym kosmopolityzmie można czasami dorobić się willi, natomiast broniąc polskiej tożsamości, można zarobić czasami niejednego siniaka i stek inwektyw) - resztę punktów odrzucam, bo to puste hasła jak dla mnie.

Chętnie natomiast przeczytam Pana nową systemową teorię kultury (Coś link jest nieaktywny)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomijając szczegóły wydaje mi się, że mamy taką oto sytuację:
A) W perspektywie krótkoterminowej: wybory prezydenckie między prawicą a prawicą, a więc wybór mniejszego zła. Dla mnie mniejszym złem jest PO, chociaż ubolewam nad tym, że w razie wygranej PO rząd i sejm nie będzie miał dostatecznej przeciwwagi.
B) W perspektywie długoterminowej- wieloletniej zmianie musi ulec bardzo chory i wyczerpujący swój potencjał światowy system społeczno-gospodarczo- polityczny łącznie z trybem powoływania i sprawowania władzy itp.
C) Niestety w Polsce mamy do czynienia z utrzymującą się i celowo wzmacnianą chorą powszechną już od czasów saskich mentalnością polacko-katolicką objawiającą się specyficznymi słabościami na płaszczyźnie funkcjonowania społeczeństwa jako całości , szczególnie jako państwa w formacie zadufanego w sobie mesjasza narodów , kultu cierpiętnictwa i jego nadętej gloryfikacji. Gwałtowne przeobrażenie obrazu i oceny prezydentury L. Kaczyńskiego jest tego aktualnym przejawem i ujawnieniem ogromnych manipulatorskich możliwości środków masowego przekazu. Nie wiem , czy te praktyki nie są nawet największym złem obecnych dni.
D) Zatem aby stać się narodem zdolnym do niezbędnej ogólnej transformacji systemowej musimy się wcześniej uporać z odpowiednią zmianą świadomości przeciętnego Polaka. Mam przekonanie, że takie zmiany stopniowo zachodzą, szczególnie wśród dobrze wyedukowanego młodego pokolenia. Ważnym krokiem na tej drodze stała akcesja do UE.
E) Byłoby dobrze, gdyby doszło do syntezy na wyższym poziomie przezwyciężenia istniejących problemów w postaci unijnego kosmopolityzmu, ale z zachowaniem naszej polskiej tożsamości. Jest to możliwe, we wszystkich praktycznie moich artykułach i komentarzach ogólnie pokazuję , na czym to może polegać i odsyłam do dużej pracy własnej i współpracownika w postaci Prawi - nowej systemowej teorii kultury w wersji roboczej zamieszczonej w Internecie ( www.prawia.org).
F) Tak długo, jak będziemy mniej lub bardziej elegancko spierać się w ramach istniejącego systemu, tak długo pozostaniemy w obszarze bezwzględnej manipulacji tych przez instytucje , którzy na nas, jako narodzie żerują. W tej roli przypominamy szczury uczestniczące w wyścigu, w którym żadna wygrana niczego praktycznie nie zmienia w instytucjach jego organizatorów. Oni są jedynymi zwycięzcami i to tylko na czas, póki szczury nie zostaną warunkami wyścigu wyniszczone, co już zachodzi.
G) Wręcz imponujące są liczne wypowiedzi, głębokość myśli i autentyczne zaangażowanie bardzo wielu DO tego portalu , więc należałoby zadbać o to by ten cenny kapitał społeczny został jak najlepiej w interesie społecznym wykorzystany. W tym punkcie powinniśmy otrzymać informacje od jego właścicieli. Chodzi o to, żeby tutaj nie powstało zamknięte środowisko zaspakajające głównie potrzeby własnego nigdy nie nasyconego ego i rynkowe potrzeby naszych mocodawców.
Wyraźnie teraz dostrzegam ograniczenia wynikające z formuły tego forum, które bardzo utrudniają szerszą dyskusję i pisanie eloaboratów, bo nie taka jest przecież jego rola. Z drugiej strony wymiana myśli jest bardzo cenna, np z ostatnich komentarzy Pana Witolda i Sławy zorientowałem się, że nie widzę belki we własnym oku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.05.2010 12:33

Sprostowanie

Przepraszam za błędne wstawienie imienia Pana Olechowskiego –(komentarz Wczoraj 13:14) „tak m.in. pisał w swym liście J.Olechowski do premiera Pana Tuska” –miało być A. Olechowskiego. '

Jeszcze raz przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście to nieważne, ale tak niespójną wypowiedź trudno inaczej skomentować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed "których" stawia się przecinek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartoszewski miał odwagę powiedzieć to co widzą wszyscy i udają że niby wszystko w porządku. Zapominają że Jarosław to człowiek który od haków, ciągłego ścigania przestępców których oczywiście widzi tylko wśród nieprzyznających mu racji. To powrót do czasów inkwizycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.