Facebook Google+ Twitter

Bartoszyce: Prokurator rejonowy odwołany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 11:23

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odwołał prokuratora rejonowego w Bartoszycach. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami w postępowaniu dotyczącym molestowania 8-letniej obecnie dziewczynki.

Minister wystąpił również o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratora-referenta i prokuratora nadzorującego to postępowanie w Olsztynie. Sprawa ma zostać przekazana innej jednostce podległej prokuraturze w Olsztynie.

Krzysztof Kwiatkowski mówił, że przypadki przestępstw seksualnych z udziałem dzieci będą przez podległy mu resort zawsze traktowane szczególnie. Minister wystąpił też do podległych mu prokuratorów o przekazanie informacji dotyczących przestępstw związanych z pedofilią i pornografią z ostatnich dwóch lat.

Dziewczynkę mieli molestować ojciec i wujek. Prokuratura umorzyła postępowanie po opinii biegłego psychologa, który stwierdził, że nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie postawione przez prokuratora pytania, w tym o to czy dziecko było ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Prokuratora w Bartoszycach nie przekonała też inna ocena, specjalisty terapii psychoseksualnej sprawy. W prywatnej opinii specjalista stwierdził, że dziewczynka była obiektem przemocy seksualnej. Problem miał się zacząć, dwa lata temu, kiedy dziewczynka miała 6 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.