Facebook Google+ Twitter

Barwny targ w Key Afer na południu Etiopii. Fotorelacja

W każdy czwartek, w miejscowości Key Afer odbywa się targ, na który tłumnie przybywają członkowie okolicznych plemion Ari, Hamer czy Tsemai. Niektórzy przemierzają pieszo ponad 50 km, aby tu dotrzeć. W dzień targowy miasteczko ożywa.

1 z 24 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Droga do Key Afer leżącego w Dolinie Omo. Z Addis Abeby jest to ok 700 km, z czego po drogach asfaltowych jedzie się ok. 300 km. Fot. Teresa Stachowicz
Droga do Key Afer leżącego w Dolinie Omo. Z Addis Abeby jest to ok 700 km, z czego po drogach asfaltowych jedzie się ok. 300 km. Fot. Teresa Stachowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ubogie żywienie pozbawione niektórych witamin powoduje, że już od dziecka Etiopczycy zapadają w częste choroby oczu doprowadzające w konsekwencji do przypadków ślepoty. Zasobniejsi szczęśliwcy uwielbiają też surowe mięso co okupione jest licznymi pasożytami przewodu pokarmowego. Co by nie pisać o kulinarnych nawykach, kolejną wycieczkę obiektywem naszej Globtrotterki Teresy można uznać za niezwykle interesującą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ceny są dostępne. Europejczycy jednak w większości boją się korzystać ze specjałów kuchni afrykańskich /czasem nawet owoców / nabytych na targu, ulicy i innych przygodnych miejscach. Trudno nie przyznać racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. podobno kawa jest rewelacyjna. Czyli umawiamy się na kawę w Etipii. Mam nadzieję , że jest tam bezpieczniej dla podróżników jak kiedyś.
Za panowania Haïlé Sélassié I , dwaj polscy podróżnicy trafili nawet na jego dwór, bo zostali kompletnie obrabowani. Szli piechodtą po torach do Addis Abeby nocą, gdy chłodno, a w dię spali, o ile się dało. Cesarz przyjął ich i wyposażył w co trzeba, a głównie dokumenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Charakterystyczna dla tego regionu świata kolorystyka ubiorów, jak również prezentowanych produktów. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Etiopia to niezwykły i zaskakujący kraj. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zachęcam do odwiedzenia i poznania niezwykłych ludzi ją zamieszkujących, kultury i smaków, a przede wszystkim znakomitej kawy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarzębinka
  • Jarzębinka
  • 16.04.2012 19:35

Panie Tomaszu, do Etiopii, no - chyba, że Śladami Stasia i Nel i Pana Bieganka - to rozumiem!
Pani Tereso, z Panią miło się ogląda świat, pozdrowienia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informacje. Jak tylko przejdę na emeryturę (w wieku 67 lat :) lecę do Abisynii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Afryka
  • Afryka
  • 16.04.2012 11:32

Europejski żołądek źle zniósłby takie przysmaki - w ich wodzie też raczej nie ma co myć, bo dla nas jest to po prostu toksyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barbara
  • Barbara
  • 16.04.2012 10:38

Istna feeria barw. Ciekawa fotorelacja, fajne fotki... Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, ceny żywności na południu Etiopii są niskie. Duża szklanka doskonałego świeżego soku to wydatek ok 2,5 zł. Cen owoców nie pamiętam. Pyszne jarzynowe, pomidorowe zupy ok. 4 zł. Dla średnio wymagającej osoby koszt całodziennego wyżywienia to 15 - 20 zł (w 2010 r.).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.