Facebook Google+ Twitter

Baseballiści z Kutna trzynasty raz z tytułem mistrza

W sobotę został rozegrany ostatni mecz finałowy Polskiej Ekstraligi Baseballu. Zawodnicy MKS AMZ Kutno czwarty raz wygrali z Gepardami i zdobyli 13 tytuł mistrza kraju.

Drużyna Gospodarzy w ataku / Fot. Fot. Adrian SzydlikMecz zakończył się wynikiem 8:0. Drużyna z Kutna nie pozostawiła wątpliwości kto w tym sezonie był najlepszy.

Pierwsi odbijali goście, lecz dobra gra miotacza MKS-u jak i reszty zespołu nie pozwoliła zdobyć przeciwnikom nawet pierwszej bazy. Po szybkich trzech autach drużyny zmieniły się i to zawodnicy z Kutna zaczęli odbijać. Przy jednym aucie oraz dwóch zajętych bazach "na pałkę" wszedł Michał Wasiak który odbił Home Run - piłka wyleciała poza płot boiska bez dotykania ziemi. Dzięki temu Kutno w pierwszej zmianie prowadziło już 3:0.

Kolejne zmiany to prawie bezbłędna gra w obronie zawodników z Kutna. Gepardy traciły za to kolejne punkty. W czwartej zmianie padł jeden punkt a w piątej kutnowscy baseballiści dołożyli kolejne trzy oczka. Ostatecznie mecz trwał osiem i pół zmiany.

Bezdyskusyjnie kutnowscy zawodnicy przewyższali przeciwników we wszystkich elementach gry. Należy jednak podkreślić że Żory dysponowały bardzo młodą ekipą. Zaskakiwać mogło to, że mimo porażki zawodnicy Gepardów nie tracili dobrego humoru. Dla beniaminka sama gra w finale była wielkim sukcesem. Z dagoutu (miejsca gdzie znajdują się zawodnicy czekający na swoją kolej do odbijania - przyp. autora) słychać było pocieszające okrzyki i doping dla grających kolegów.Po meczu rozdano medale i puchary / Fot. Fot. Adrian Szydlik

Po meczu prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu wręczył zawodnikom medale oraz Puchary. Emocje związane z polską ligą dobiegły końca. Miejmy nadzieję już od kwietnia zobaczymy kolejną edycję Polskiej Ekstraligi baseballu w której zagra tym razem 8 drużyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.