Facebook Google+ Twitter

"Based on a true story..."

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-03 15:49

Zawsze gdy na plakacie filmowym widzimy ten napis obraz zyskuje dodatkowy, nowy wymiar. Podobnie jest z produkcją „The Alphabet Killer” Roba Schmidta, która za kilka dni trafi do sklepów w postaci DVD.

Plakat filmowy/dystrybutor/strona oficjalna / Fot. www.alphabetkiller.comSprawę śledztwa mającego wyjaśnić tajemnicze morderstwo dziecka dostaje detektyw Megan Paige. Kobieta znana jest ze swojego mocnego i nieustępliwego charakteru, świadczą o tym także jej zawodowe sukcesy i wyśmienita statystyka rozwiązanych zagadek. Jednak ta sprawa jest inna, śladów jest niewiele i sposób działania sprawcy nie pasuje do żadnego z typowych charakterów psychologicznych morderców. Detektyw Paige sparaliżowana swoją niemocą popada w obsesję na punkcie złapania mordercy. Kobieta ma halucynacje, widuje i słyszy martwą dziewczynkę, która prosi ją o pomoc. Stan ten doprowadza ją do schizofrenii, a przełożeni oddalają ją ze służby i umieszczają w szpitalu.

Po dwóch latach leczenia Megan wraca do pracy jako zwykła policjantka. Jednak, gdy morderca uderza ponownie zostaje doradcą detektywa prowadzącego sprawę. Wraz z powrotem do śledztwa wracają halucynacje i słyszane dźwięki. Megan gubi się w tym co prawdziwe a tym, co wytworzył jej chory umysł. Teraz nikt jej nie ufa, kobieta pozostaje sama i postanawia ostatecznie złapać mordercę.

okładka płyty dvd/dystrybutor/strona oficjalna / Fot. www.alphabetkiller.comAmerykański thriller został oparty na prawdziwych wydarzeniach podwójnego zabójstwa w Rochester, w Nowym Jorku, gdzie kręcono zdjęcia do filmu. Wydarzenia opowiedziane w „The Alphabet Killer” dotyczą niewyjaśnionych dotąd morderstw, które miały miejsce przed kilku laty. Świadomość widza, że taka historia rozegrała się kiedyś naprawdę wstrząsa i sprawia, że inaczej odbieramy film. Nie jako czysty wymysł, lecz prawdę. Dzięki temu nawet wydające się zbyt przesadzone sceny stają się wiarygodne i rzeczywiste.

Rob Schmidt przedstawił nam bardzo ciekawą wersję scenariusza, który spójny, logiczny i wyraźnie szczegółowy dopracowany sprawia, że dzieło reżysera jest naprawdę niezłe. Ciekawym rozwiązaniem jest przedstawienie scen, w których nie tylko bohaterka nie wie co jest prawdą a co tylko wymysłem chorego umysłu, bowiem widz wciągnięty w tą psychodeliczną opowieść popada w tajemniczą atmosferę strachu i napięcia. Jednak nie byłoby tego, gdyby nie rewelacyjna Eliza Dushku. Amerykańska aktorka udowodniła, że może oczarować widza, nie tylko urodą, ale i aktorską grą.

Ponadto wielu miłośników thrilleru będzie zachwyconych, bowiem obraz okraszony jest wyśmienitą muzyką. Wszystkie zastosowane w filmie dźwięki łączą się w niezwykłą całość podtrzymując i potęgując napięcie.

Rob Schmidt stworzył obraz, może nie kompletny, ale pod wieloma względami bardzo poprawny i z pewnością warty obejrzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.