Facebook Google+ Twitter

Bashmet, Baeva, Berezovsky i Bauer na jedynym koncercie w Polsce!

10 grudnia br. w warszawskim Teatrze Polskim wystąpią znakomici rosyjscy artyści: altowiolista Yuri Bashmet, skrzypaczka Alena Baeva i pianista Boris Berezovsky oraz polski wiolonczelista Andrzej Bauer.

To już kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne odbywające się corocznie w Warszawie dzięki mecenasom kultury rosyjskiej w Polsce – firmom Gazprom i System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ s.a. Tegoroczny koncert będzie niepowtarzalną okazją, aby podczas jednego wieczoru zobaczyć tak wielu uznanych rosyjskich i polskich artystów w utworach największych kompozytorów epoki romantyzmu.

Yuri Bashmet jest przez wielu uważany za najwybitniejszego altowiolistę świata i najbardziej charyzmatycznego muzyka Rosji. Jego poprzedni koncert w Polsce z orkiestrą Soliści Moskwy był jednym z największych wydarzeń muzycznych 2011 roku. Kolejna solistka wieczoru to – jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia – skrzypaczka Alena Baeva, która w 2001 roku wygrała prestiżowy XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, otrzymując nagrodę główną i 9 nagród specjalnych. Grono wspaniałych rosyjskich artystów uzupełnia Boris Berezovsky – znakomity pianista, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.

Polskim akcentem warszawskiego koncertu będzie występ wiolonczelisty Andrzeja Bauera – zdobywcy pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium oraz laureata Międzynarodowego Konkursu "Praska Wiosna", a także nagrody Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Specjalnie na tę okazję przyjedzie do Polski, na stałe koncertujący za granicą maestro Grzegorz Nowak, który poprowadzi orkiestrę Sinfonia Varsovia.

W programie koncertu znajdą się m.in. Karnawał rzymski i Harold w Italii Hectora Berlioza, Wariacje na temat rokoko Piotra Czajkowskiego, Koncert fortepianowy Edvarda Griega, Introdukcja i rondo capriccioso a-moll Charlesa Saint-Saëns.

Sponsorami koncertu są firmy Gazprom i EuRoPol GAZ - mecenasi kultury rosyjskiej w Polsce.

Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 19.30 w Teatrze Polskim w Warszawie.
Bilety do kupienia w kasach Teatru Polskiego, salonach Empik oraz na ebilet.pl.
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/BashmetBaevaBerezovskyBauer?fref=ts
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Dodatkowe informacje: Małgorzata Mazur, Media Metropolis
tel. 601 280 484, e-mail: mmazur@mediametropolis.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.