Facebook Google+ Twitter

Basia Trzetrzelewska wraca do Polski na cztery koncerty

Po znakomitej, wyprzedanej niemalże do ostatniego miejsca, trasie koncertowej w 2009 roku, będziemy mieli okazję usłyszeć Basię raz jeszcze. Koncerty odbędą się w Katowicach, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

 / Fot. Materiały promocyjnePolskie koncerty związane są z promocją niezwykle popularnego, ostatniego albumu Basi - "It's That Girl Again", którym artystka wróciła do solowej kariery muzycznej po 15 latach przerwy.

"It's That Girl Again" to czwarty studyjny krążek Basi promowany singlem "A Gift", a na rynku amerykańskim nagraniem "Blame It On The Summer". Płyta ukazała się w Polsce 17 kwietnia 2009 roku i cieszy się niezwykłym powodzeniem również na świecie: w USA osiągnęła wysokie piąte miejsce na U.S. Top Contemporary Jazz Albums. Jej sprzedaż bije rekordy popularności także w Polsce, bowiem "It's That Girl Again" otrzymało status złotej płyty. Niezwykłe zainteresowanie najnowszym albumem wokalistki nie może dziwić - Basia należy do ulubieńców polskiej publiczności, która zdążyła już zatęsknić za jej nastrojowymi piosenkami łączącymi jazz, ambitny pop oraz specyficzne, zrelaksowane południowoamerykańskie brzmienia.

Basia Trzetrzelewska debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry z jej rodzinnego miasta, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była częścią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect.

Jej trzeci studyjny album "The Sweetest Illusion", wydany w 1994, na rynku amerykańskim osiągnął nakład ponad 0,5 mln kopii i przyniósł hit "Drunk On Love", który trafił na 1. miejsce Billboard Dance Club Play - listy najczęściej granych piosenek w amerykańskich klubach. Na całym świecie także ta płyta osiągnęła sprzedaż ponad 1 mln egzemplarzy.

8 maja - Wytwórnia Filmów Fabularnych, Wrocław
9 maja - Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
11 maja - Centrum Stocznia Gdańska, Gdańsk
12 maja - Palladium, Warszawa.

Informacje na temat ceny i dostępności biletów pojawią się już wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

to samo miałem pisać!:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.