Facebook Google+ Twitter

BasiaM - artysta z wyboru

W ramach VIII Dni Fantastyki, zorganizowanych w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, Barbara Maliszewska, dziennikarz obywatelski i fotografik, zaprezentowała autorską wystawę fotografii piktorialnej "Bliskość daleka jawosnu".

Barbara Maliszewska. Na wystawie "Bliskość daleka jawosnu" w Centrum Kultury Zamek 24 czerwca 2011r. / Fot. Janina BieleńkoOkazją do poznania fotografii piktorialnej była wystawa "In minor", zorganizowana przez grupę artystyczną Pictorial Team w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu, w styczniu 2010 r. Fotorelacja z wernisażu była moją pierwszą galerią opublikowaną na łamach wiadomości24 (link: Wystawa fotografii piktorialnej w Centrum Kultury Agora). Tam poznałam BasięM, aktywną dziennikarkę obywatelską z Wrocławia i miłośniczkę fotografowania, której ulubionym motywem są stare, zapomniane i niepozbawione magicznego uroku klatki schodowe przedwojennych kamienic.

W październiku relacjonowałam otwarcie indywidualnej wystawy: "Barbara Maliszewska - Życie intymne manekinów", przygotowanej w Galerii Ca-fee pod spódnicą, w Ośrodku Działań Twórczych Światowid, we Wrocławiu. Manekiny, przedstawione w surrealnej scenerii, zdały się żyć własnym życiem na zdjęciach - obrazach "malowanych" obiektywem Barbary Maliszewskiej.
Na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych we Wrocławiu zdjęcia Basi z egzotycznej podróży po interiorze Tunezji rozpoznałam wśród "Najlepszych zdjęć roku 2010 Gazety Wyborczej".

Fotografie Basi potrafią zaskoczyć. Oprócz artystycznie przetworzonej fotografii piktorialnej, moim szczególnym faworytem jest galeria Fotograficzne fraszki, w której zmysł obserwacji walczy o lepsze z poczuciem humoru fotografa.

W trakcie wyprawy fotograficznej po wrocławskiej dzielnicy Psie Pole Basia pokazała ducha i odwagę prawdziwego odkrywcy. / Fot. Janina BieleńkoPrzegapiłam wystawę w Empiku i Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapewne też parę innych wydarzeń, bo za Basią trudno nadążyć. Energią i pomysłami mogłaby obdzielić parę osób. Jest obecna przy prezentacji sensacyjnego odkrycia fresków z XVI wieku w kaplicy Schmedchinów kościoła św.Elżbiety i przy renowacji ambony w katedrze. Publikuje relację z koncertu Wratislavii Cantans i opery Borys Godunow. Czasem postawi na złego konia na partynickim torze a już całkiem często podzieli się w internecie wrażeniami z wycieczki bliskiej lub dalekiej, bo jak sama o sobie mówi "jest urodzonym travelerem".

A co najważniejsze, kocha fotografowanie i w tej dziedzinie rozwija swój talent i kreatywność. Zapytałam kiedyś, pół żartem, pół serio: "Kiedy człowiek ogarnięty jakąś pasją staje się artystą?" Odpowiedziała - pół żartem? pół serio? - "Kiedy chce!"

Czytaj dalej....

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wanda.isio
  • wanda.isio
  • 03.07.2011 21:40

Znam Basię osobiście, i często bywam świadkiem jak podczas spaceru widzi rzeczy, których ja nie dostrzegam. Nagle przepada w bramie.... I dzieki niej zobaczyłam "niewidzialne"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonale rozumiem upodobania artystyczne Basi M.Fotografie muszą mieć "duszę ".Ciekawa rozmowa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny wywiad, nareszcie poznałm naprawde Basię M.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janino Droga! A nie może ta Basia M. być dziennikarką obywatelska. Musi być samcem?... Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2011 18:29

Żałuję że nie byłam, muszę nadrobić sporo zaległości. Bardzo ciekawie przedstawiłaś postać Basi M, to bardzo żywotna i barwna osoba i przy tym jaka sympatyczna:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.